Goetheho Institut v Praze nasvítil fasádu arabským nápisem. Vysvětlení je prosté

Goetheho Institut v Praze nasvítil fasádu arabským nápisem. Vysvětlení je prosté
Autor fotografie: fcb
14 / 02 / 2017, 10:30

V rámci mezinárodní kulturní akce Bílá karta pro Blízký východ nechala pražská pobočka Goetheho Institutu nasvítit fasádu svého sídla arabským nápisem.

 

 

„Použili jsme projektor na protější lucerně a ten nápis neznamená nic jiného než Goethe Institut v arabštině,“ vysvětluje redakci jeho tiskový mluvčí Tomáš Moravec. Tři Goethe Instituty ze severní Afriky a Blízkého východu dostaly pozvání od tří partnerských Goethe Institutů ze střední a východní Evropy ke spolupráci na kulturních programech. Bejrút je partnerské město pro Bratislavu, Káhira pro Vilnius a pro Prahu jordánský Ammám.   

„Minulý týden jsme měli kapacitně přeplněnou přednášku o homosexualitě v Islámském světě a asi jistě chápete, že by toto téma nešlo probírat v Ammámu,“ pochvaluje si mluvčí úspěch akce. Do médií minulý týden v souvislosti prosákly informace o návštěvě alžírského homosexuálního Imáma Ludovica-Mohameda Zaheda, který jezdí po celém světě oddávat islámské páry stejného pohlaví.    

čtěte také: Gayové musí zemřít! kázal imám mešity v americkém Orlandu

 

Institut se pro akci Bílá karta pro Blízký východ rozhodl mimo jiné proto, že „hnutí a politické strany s antievropským a etnocentrickým zaměřením získávají stále větší politický a institucionální vliv. Navíc se jim šířením strachu podařilo ovládnout politicko-mediální prostor,“ stojí v obecných informacích o projektu . 

Další z cyklu má být již tento čtvrtek debata  „Superhrdinové s ghetta“ která ukáže, jak moc je město Ammám rozděleno na chudou a bohatou část a co se stane, když je porovnáme s pražským sídlištěm Černý most. V březnu pak bude následovat film Syrská love story v kině Světozor.   

autor: Jan Blažek

Tagy článku