Google představil domácí router

Google představil domácí router
Autor fotografie: Google|Popisek: Router OnHub
19 / 08 / 2015, 07:45

Google pomalu ale jistě směřuje víc a víc do řad výrobců hardware. Po telefonech Nexus a chromeboocích přichází na řadu domácí router OnHub.

Router ve tvaru válce pojmenovaný OnHub, lze předem objednat za 199,99 u internetových prodejců, včetně Google Store, Amazon. Com Inc (AMZN.O) a Walmart. Com.

Router má integrovanou anténu, umožní uživateli jednoduché vytvoření a správu domácí bezdrátové sítě, nejen přes wifi ale i přes Bluetooth Smart, Zigbee nebo Weave. Bude možno stanovit priority, aby se dala přidělit nejrychlejší rychlost například pro stahování obsahu nebo streamování filmů.

OnHub

Pro správu jsou k dispozici aplikace na Android a iOS, router se aktualizuje automaticky. Celkem obsahuje 13 antén, 6 pro pásmo 2,4 GHz, 6 pro 5 GHz a 1 směrovou. Mnoha porty stylový válec neoplývá, je tu jen jeden LAN ethernetový port, jeden WAN port a port USB 3.0. Google tak následuje příkladu svého velkého konkurenta Apple, který podobně minimalistický router vyrábí několik let.

OnHub

Router vyrábí pro Google známá společnost TP-LINK, druhým výrobním partnerem pro OnHub by mohl být Asus.

Technická data:

CPU IPQ8064 Dual Core 1.4GHz
e-MMC flash 4GB
Paměť 1GB DDR3L
NOR flash 8MB
USB port 1x USB3.0
Reproduktor 3W
Light sensor 
Trusted Platform Module Infineon SLB 9615

2.4 GHz wireless 802.11b/g/n 
5 GHz wireless 802.11a/n/ac 
AUX wireless 802.11a/b/g/n/ac

ZigBee®/Thread 802.15.4 
Bluetooth Bluetooth 4.0
Wireless security WPA2-PSK

Zdroj: Google

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.