Google spustil aplikaci pro uprchlíky "Crisis Info Hub". Informace o trasách i ubytování

Google spustil aplikaci pro uprchlíky &quote;Crisis Info Hub&quote;. Informace o trasách i ubytování
Autor fotografie: Google, International Rescue Committee, Mercy Corps|Popisek: http://refugeeinfo.eu/map/
26 / 10 / 2015, 09:00

Google spustil internetový rozcestník pro pomoc uprchlíkům na jejich cestě do Evropy.

Google  v pátek oznámil na svém blogu, že spustil internetový rozcestník na pomoc uprchlíkům, kteří hledají azyl po celém světě s cílem poskytnout jim důležité informace pro jejich cesty. Informaci přinesl server aljazeera.com. Google se tak přidal k dalším poskytovatelům informací pro uprchlíky, o kterých jsme již psali v článcích "Manuál pro uprchlíky hovoří jasně – ČR se vyhněte!" nebo "Hurá do Evropy! Facebook radí syrským uprchlíkům, jak se dostat nejbezpečněji a nejlevněji do EU"

Vítejte v Evropě! Objevili jsme web pro uprchlíky s návodem na infiltraci EU

Důležité je, aby uprchlíci měli možnost ve svých mobilních telefonech rychle dostupné a aktualizované informace o trasách a ubytování, tvrdí Google. "Vyvinuli jsme, ve spolupráci s Mezinárodním záchranným výborem a společností Mercy Corps, open source projekt pod názvem Krize Info Hub šíření těchto informací, takovým způsobem, aby co nejméně zatěžoval baterie v mobilech," uvádí v prohlášení.

"Webové stránky obsahují prozatím informace o řeckém ostrově Lesbos, hlavním vstupním místě do Evropy,  a další místa budou brzy přidána", uvedla firma, a vyzvala dobrovolníky s jazykovými znalostmi, aby se do projektu přidali. Prozatím nabízí na webových stránkách informace o registračních centrech, legislativě, ubytování, dopravě, zdravotní péči, a bankovních službách pouze v angličtině a arabštině.

Web radí imigrantům: "Poznejte rozdíl mezi ekonomickým a humanitárním žadatelem o azyl"

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.