Granát hozený na francouzskou ambasádu v Řecku zranil jednoho policistu

Granát hozený na francouzskou ambasádu v Řecku zranil jednoho policistu
Autor: Flickr.com|Popisek: granát
11 / 11 / 2016, 14:00

Pachatelé hodili podle policie granát z jedoucího motocyklu. Při útoku, který se stal ve čtvrtek, byl zraněn jeden policista.

Granát zanechal po sobě na chodníku díru velikosti tenisového míčku a střepiny z něj pak ,,označkovaly" vstupní bránu francouzské ambasády. Granát způsobil lehčí zranění nohy přítomnému policistovi, který byl převezen do nemocnice na ošetření.

Případ řeší zvláštní protiteroristický tým řecké policie. Ten pracuje s několika možnými motivy útoku. Jeden z nich počítá s tím, že útok byl proveden místními anarchisty, kteří pravidelně páchají různé násilné činy proti diplomatickým misím.

 

Další motiv pak odkazuje na růst extrémní pravice v Řecku, jejíž představitelé mohli čin spáchat jako reakci proti současnému francouzskému politickému establishmentu. Může to podle policie také souviset s blahopřejným dopisem vůdkyně Národní fronty Marie Le Penové, která prostřednictvím dopisu gratulovala nově zvolenému americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi ke zvolení.

Mluvčí řecké vlády Dimitris Tzanakopoulos útok odsoudil a řekl, že přátelské vztahy mezi Řeckem a Francií nemohou nijak ovlivněny těmito teroristickými činy.

 

Zdroj: france24.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace