Granát hozený na francouzskou ambasádu v Řecku zranil jednoho policistu

Granát hozený na francouzskou ambasádu v Řecku zranil jednoho policistu
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: granát
11 / 11 / 2016, 14:00

Pachatelé hodili podle policie granát z jedoucího motocyklu. Při útoku, který se stal ve čtvrtek, byl zraněn jeden policista.

Granát zanechal po sobě na chodníku díru velikosti tenisového míčku a střepiny z něj pak ,,označkovaly" vstupní bránu francouzské ambasády. Granát způsobil lehčí zranění nohy přítomnému policistovi, který byl převezen do nemocnice na ošetření.

Případ řeší zvláštní protiteroristický tým řecké policie. Ten pracuje s několika možnými motivy útoku. Jeden z nich počítá s tím, že útok byl proveden místními anarchisty, kteří pravidelně páchají různé násilné činy proti diplomatickým misím.

 

Další motiv pak odkazuje na růst extrémní pravice v Řecku, jejíž představitelé mohli čin spáchat jako reakci proti současnému francouzskému politickému establishmentu. Může to podle policie také souviset s blahopřejným dopisem vůdkyně Národní fronty Marie Le Penové, která prostřednictvím dopisu gratulovala nově zvolenému americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi ke zvolení.

Mluvčí řecké vlády Dimitris Tzanakopoulos útok odsoudil a řekl, že přátelské vztahy mezi Řeckem a Francií nemohou nijak ovlivněny těmito teroristickými činy.

 

Zdroj: france24.com

Tagy článku