,,Guru" Kajinek aneb novodobý Robin Hood z Mírova

,,Guru&quote; Kajinek aneb novodobý Robin Hood z Mírova
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: Jiří Kajinek
18 / 11 / 2017, 18:00

Po zhlédnutí dokumentu Já, Kajínek na TV Prima pojalo nemálo diváků podezření, že vlastně sledují novodobého Robina Hooda, ne odsouzeného dvojnásobného vraha.

Dokument Já, Kajinek, vysílaný TV Prima ve mně zanechal poměrně značnou pachuť. Jiří Kajinek, odsouzený dvojnásobný vrah, kterému byla udělena milost Miloš Zemanem, zde podává svůj příběh, který byl vyplněn z velké části trestnou činností, jako dobrodružný příběh, na jehož konci je obětí systému on sám.

Přes hodinu trvající dokument vykresluje Kajinka jako jakéhosi novodobého Jánošíka, který sice vykrádal trezory, vloupával se do bytů, ale přesto se ničeho špatného nedopustil. Trezor v bance byl přece naplněn penězi tehdejšího totalitního režimu, tak proč si podle hesla ,,kdo nekrade, okrádá svou rodinu" nevzít to svoje.  A v těch bytech zase o tolik vlastně také nešlo - pár peněz či šperků také nikoho nevytrhne.

Kdo by čekal, že Kajinek se zde bude kát a litovat svých činů, by byl na špatné adrese. Nezazní ani špetka sebereflexe za život člověka, který strávil skoro 30 let v kriminálu. Naopak, Kajinek se domnívá, že činil všeobecné dobro a nikomu neublížil. Jeho odsouzení nejprve za majetkovou trestnou činnost a posléze dvojnásobnou vraždu byla nespravedlnost prvního řádu, spiknutí justice a já nevím čeho všeho.

Už nezaznělo to, že Kajinek vykrádal byty, trezory či chaty pro peníze, které měl tak rád. Je to snad chvályhodná činnost? Těžko. Ale Kajinek ji tak bohužel vykresluje, a protože je zdatný manipulátor, tak mu spousta lidí uvěřilo a ještě uvěří.

Nechci sahat tvůrcům dokumentu do svědomí, ale i oni živí Kajinka jako novodobého Robina Hooda, který akorát nepřišel ze Sherwoodu, ale z Mírova.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace