H. H. Holmes: Modrooký doktor vraždil krásné dívky v labyrintu, který si sám postavil. Byl prý ztělesněním ďábla

H. H. Holmes: Modrooký doktor vraždil krásné dívky v labyrintu, který si sám postavil. Byl prý ztělesněním ďábla
Popisek: Henry Howard Holmes
06 / 07 / 2018, 17:00

Dr. Henry Howard Holmes (1861 - 1896) je považován za prvního amerického sériového vraha. Některé zdroje ho považují také za vraha s největším počtem obětí (až 300).

Jeho případ se zcela liší od všech ostatních tím, že se většina z nich odehrála na jednom místě – v tajuplném domě o 60 pokojích, mnoha tajných místností a schodišť, který se nechal Holmes postavit v centru Chicaga.

psali jsme: Nannie Dossová alias culící se babička otrávila čtyři manžely, protože hledala „pravou lásku“ z časopisů pro ženy

Domu se přezdívalo „Hrad“. Jeho důležitou součástí byla plynová pec (ve sklepě) a trezor (v prvním patře). V přízemí Holmes provozoval lékárnu. Budova připomínala labyrint a všechny jeho taje znal jen Holmes, protože během stavby neustále propouštěl a přijímal nové dělníky. Těm navíc neplatil, takže stavbu pořídil takřka „za hubičku“.

Holmes a jeho ,,Hrad"

Holmes a jeho ,,Hrad"

 

Jméno Holmes si vybral sám (ve skutečnosti se jmenoval Mudgett) na počest slavného románového detektiva Sherlocka Holmese, který byl v té době velmi slavný (první příběh - Studie v Šarlatové vyšel roku 1886).

H. H. Holmes byl vystudovaný lékař, který toužil zbohatnout a byl pro to ochoten udělat cokoli. Byl velmi pohledný, měl modré oči, knír a uměl hezky mluvit. Měl manželku, ale nežil s ní a několika ženám slíbil svatbu, nebo se s nimi i jakoby oženil.

psali jsme: Černá vdova Belle: Zavraždila nejméně 42 lidí a nechala za sebou hořící farmu s tělem bez hlavy

Přestože kolem něj neustále mizeli lidé, unikal pozornosti policie. Vždy totiž dokázal vyšetřovatele přesvědčit, že někam nečekaně odjeli. Kromě toho měl obrovské dluhy, jejichž splátky se mu dařilo díky jeho výřečnosti odkládat.

V roce 1893 přeměnil svůj „Hrad“ na hotel kvůli Světové výstavě, která přilákala do Chicaga miliony lidí. V hotelu Holmes ubytovával takřka výhradně mladé pohledné dívky. Mnoho z nich zmizelo a návštěvníci hotelu si stěžovali, že je tam cítit chloroform a plyn.

psali jsme: Zabila své děti a pak prosila v televizi údajného únosce, ať jí její andílky vrátí

Dívky zabíjel většinou tak, že je zavřel do trezoru a pak jim tam pustil plyn. Většinu obětí spálil v peci, z některých si nechal kostru, kterou následně prodal pro studijní účely. Mnoho tehdejších škol tak mělo v kabinetech kostry Holmesových obětí.

Když se kolem něj začala stahovat smyčka, Holmes „Hrad“ zapálil a cestoval po USA pod různými identitami. V patách mu byli nejen věřitelé, ale také několik soukromých detektivů, najatých rodinami pozůstalých.

psali jsme: Ed Gein: Řezal ženám obličeje a nosil je jako masku. Z jejich kůže si šil šaty, aby se podobal své zesnulé matce

Holmes byl oběšen roku 1896, tedy deset let poté, co se přistěhoval do Chicaga a začal stavět „Hrad“. V době popravy mu bylo pouhých 36 let, na šibenici bojoval se smrtí dlouhých 15 minut.

Jeho případ vzbudil velkou pozornost díky tehdejšímu rozmachu novin. Ty Holmese popsaly jako „Ztělesnění ďábla“.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku