Hackeři k pronájmu

Hackeři k pronájmu
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Hackeři k pronájmu
19 / 01 / 2015, 08:15

19.1.2015 / Potřebujete odstranit fotky z netu? Získat hesla k emailům svých známých? Nebo potřebujete zjistit kdo je klientem vašeho konkurenta? Není problém, na stránkách hackerslist.com je možné najmout anonymně osobního hackera. Za 100 až 5000 dolarů.
Zdroj: PCWORLD, New York Times

Počítačová bezpečnost je dnes tématem číslo jedna. O útocích hackerů píšeme pravidelně, naposledy v článku "Internetoví zloději se právě teď snaží získat přístup k vašim penězům".

Americký deník New York Times zveřejnil 15. ledna článek o podnikatelském záměru, který doslova zvedl ze židle odborníky na počítačovou bezpečnost a především se server ocitl v hledáčku FBI.

"Podnikání" v hackingu už není jen doménou zpravodajských agentur a mezinárodních zločineckých gangů a nespokojení "hacktivistů". Začíná to možná být výnosný byznys, pokud bude úspěšně poskytovat služby řadovým uživatelům internetu. 

Psali jsme o útocích hackerů na společnosti Sony Pictures ("Hackeři opakovaně napadli SONY Pictures a požadovali výkupné" nebo "Zmizela data z 56 milionů kreditek. Byli to chytří zloději, reaguje poškozená firma").

Stranou pozornosti médií je problém, který je ještě závažnější - pronájem hackerských služeb obyčejnými lidmi za účelem "malé" špionáže. Bylo jen otázkou času, kdy se bude nabízet podobná služba jakou poskytují např. soukromí detektivové na fyzické sledování osob a prověřování nevěrných partnerů.

Muž ze Švédska například nabízí až 2000 dolarů (50 000 Kč) každému, kdo mu pomůže proniknout na internetové stránky svého pronajímatele.

Žena z Kalifornie zaplatí 500 dolarů (přes 12 tisíc korun) tomu, kdo se dostane do účtu jejího přítele na Facebooku a Gmailu, a zjistil, jestli ji podvádí. 

Muž, který tvrdí, že žije v Austrálii, je ochoten zaplatit až 2000 dolarů, aby získal seznam klientů z databáze konkurence.

Hackerlist

Nové webové stránky hackerslist.com za tři měsíce provozu zprostředkují kontakt mezi hackery, a případnými zájemci o provedení hackerských útoků. Provozovatele stránek, který je registrován na Novém Zélandu, nelze podle amerických odborníků stíhat podle federálních zákonů. Provádí zprostředkování za poplatek, který je zaplacen až po "splnění" úkolu. Navíc hackeři nejsou jen z USA, ale z celého světa.

Zakladatelé webových stránek chtějí zůstat v anonymitě, přestože tvrdí, že neporušují platné zákony. Obchodní podmínky uvedené na webu podle nich zcela vylučují jakoukoliv jejich případnou trestní odpovědnost.

Lze očekávat nějaký zásah americké FBI, nebo dalších zpravodajských služeb, protože nedávné prošetřování FBI pod názvem "Operation Firehacker" vedla k obvinění více něž dvanácti lidí za to, že se podíleli na prolomení bezpečnosti emailových účtů nebo za to, že zprostředkovali pro tuto činnost hackery. 

Více se dočtete zde.

 

Psali jsme také:

CSIRT: počítačové útoky v roce 2014

Pozor na zprávu o údajné objednávce - jedná se o podvod

Hackeři útočí přes výchozí prohlížeč v OS Android

Největší podvody a malwarové útoky s využitím Facebooku v roce 2014

Bankovní podvody přes Facebook

Check Point odhalil zranitelnosti v portálech pro správu systémů tří bezpečnostních dodavatelů.

Česká spořitelna varuje před novým virem

Šest let pod dohledem špionážního viru!

DETEKT - nesledují vás tajné služby?

Jak se chránit před hackery na sociálních sítích

Digitální vydírání a krádež identity hrozí polovině populace

 

Tagy článku