Hackeří napadli mail šéfa CIA

Hackeří napadli mail šéfa CIA
Autor fotografie: Dollar Photo Club|Popisek: Ilustrační obrázek
22 / 10 / 2015, 14:30

A server WikiLeaks nelenil a ukradená data zveřejnil. Je to další ostuda amerických úřadů, které nejsou schopné čelit útokům různých skupin.

WikiLeaks ve středu zveřejnil osobní informace o řediteli CIA, Johnu Brennanovi po útoku na jeho osobní e-mailový účet.

John Brennan

I když všechny ukradené dokumenty předcházejí Brennanově angažmá v Obamově administrativě a neodhalily žádné utajované údaje, informace jako jsou čísla sociálního pojištění, čísla pasů a adresy jeho rodiny a spolupracovníků vyvolávají velké znepokojení v rámci CIA.

Mezi dokumenty zpřístupněnými on-line je Brennanův neúplný dotazník SF86, tedy ten dotazník, kteří jsou federální zaměstnanci povinni vyplnit, aby získali bezpečnostní prověrku. Spolu s osobními údaji, tento dokument obsahuje údaje o jeho zdravotním stavu, trestné činnosti, otázky o tom, zda je zvyklý brát drogy a možné kontakty se zahraničními vládami.

Dále byly ukradeny dokumenty jako dopis od místopředsedy Senátu výboru pro tajné služby, návrh zákona z roku 2008, který by omezil výslechové techniky, a další dokumenty nabízející pohled do vnitřního fungování zpravodajské komunity.

Hackeři, kteří tvrdí, že ilegálně přistoupili do Brennanova mailu minulý týden, hrozí, že vydají další dokumenty.

„Hacking rodinného účtu Brennanů je trestným činem a rodina je oběť," řekla CIA v prohlášení. „Soukromá elektronická data v držení rodiny Brennanů byla vypleněna s nepřátelskými úmysly a nyní jsou distribuovány přes web. Tento útok je něco, co se může stát každému, a měl by být odsouzen, a ne podporován. Nic nenasvědčuje tomu, že veškeré dokumenty takto uvolněné jsou tajné. Ve skutečnosti se zdají být dokumenty, které soukromý občan s národními bezpečnostními zájmy a odbornými znalosti může vlastnit.“

WikiLeaks tweetl na svém účtu pozdě ve středu odpoledne, že plánuje vydat více e-mailů od Brennana.

Zdroj: CNN

Tagy článku