Hackeři o Putinovi: Šílený děda do toho jde vabank, sází naše životy

Hackeři o Putinovi: Šílený děda do toho jde vabank, sází naše životy
Autor fotografie: Pixabay, Free for commercial use|Popisek: Ilustrační fotografie
22 / 09 / 2022, 08:30

Webové stránky letiště Pulkovo v Petrohradě byly ve středu napadeny hackery, na stránkách se objevila hesla proti mobilizaci pro válku s Ukrajinou vyhlášenou ten den v Rusku, uvádí nezávislý web Mediazona.

„Šílený děda do toho jde vabank, jeho sázka jsou naše životy! “- bylo napsáno na hlavní stránce letiště. Hackeři konstatovali, že „čerstvé maso“ bylo mobilizováno k bombardování civilních zařízení. Mobilizovaní byli vyzváni ke kapitulaci spolu s technikou a na napadených stránkách stálo, že Ukrajina již zvítězila.

,,Ukrajina vyhrála. Otázkou je, jak moc prohrajeme,“ stojí v prohlášení.

Byl uveden i odkaz na kanál Telegram, který psal o válce na Ukrajině a sbíral finanční prostředky pro ukrajinskou armádu. Manažer letiště uvedl, že napadené stránky se zobrazovaly méně než 10 minut. Pulkovo je jedním z největších letišť v Rusku.

Po prohlášení Putina o částečné mobilizaci vypukly v Rusku nepokoje a mnoho lidí začalo před hrozbou nahnání na frontu odcházet ze země do Turecka, Arménie a dalších zemí.

Valentina Melnikovová, šéfka Svazu výborů matek ruských vojáků, uvedla, že mobilizace ukázala, že Putin chce pouze eskalovat válku.

Zdroj: goznews.com

Tagy článku