Hackeři o Putinovi: Šílený děda do toho jde vabank, sází naše životy

Hackeři o Putinovi: Šílený děda do toho jde vabank, sází naše životy
Autor fotografie: Pixabay, Free for commercial use|Popisek: Ilustrační fotografie
22 / 09 / 2022, 08:30

Webové stránky letiště Pulkovo v Petrohradě byly ve středu napadeny hackery, na stránkách se objevila hesla proti mobilizaci pro válku s Ukrajinou vyhlášenou ten den v Rusku, uvádí nezávislý web Mediazona.

„Šílený děda do toho jde vabank, jeho sázka jsou naše životy! “- bylo napsáno na hlavní stránce letiště. Hackeři konstatovali, že „čerstvé maso“ bylo mobilizováno k bombardování civilních zařízení. Mobilizovaní byli vyzváni ke kapitulaci spolu s technikou a na napadených stránkách stálo, že Ukrajina již zvítězila.

,,Ukrajina vyhrála. Otázkou je, jak moc prohrajeme,“ stojí v prohlášení.

Byl uveden i odkaz na kanál Telegram, který psal o válce na Ukrajině a sbíral finanční prostředky pro ukrajinskou armádu. Manažer letiště uvedl, že napadené stránky se zobrazovaly méně než 10 minut. Pulkovo je jedním z největších letišť v Rusku.

Po prohlášení Putina o částečné mobilizaci vypukly v Rusku nepokoje a mnoho lidí začalo před hrozbou nahnání na frontu odcházet ze země do Turecka, Arménie a dalších zemí.

Valentina Melnikovová, šéfka Svazu výborů matek ruských vojáků, uvedla, že mobilizace ukázala, že Putin chce pouze eskalovat válku.

Zdroj: goznews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace