Hackeři tvrdí, že ukradli dokumenty italské vlády a armády

Hackeři tvrdí, že ukradli dokumenty italské vlády a armády
Autor fotografie: pixabay.com|Popisek: hacker
16 / 11 / 2017, 08:00

Italská policie vyšetřuje hackerský útok na místní úřady. Skupina Anonymous totiž zveřejnila údajnou komunikaci mezi členy administrativy a oznámila, že má v držení stovky dokumentů s osobními údaji italských činitelů. Policie v úterý uvedla, že útok zaregistrovala v sobotu, napsala agentura Reuters. Potvrzené je prý v tuto chvíli vniknutí do e-mailové schránky příslušníka policie a zaměstnance ministerstva obrany.

Specializované oddělení policie uvedlo, že "technické vyšetřování... zatím neodhalilo další narušení úředních informačních systémů". Z osobních schránek dvou státních zaměstnanců byly údajně ukradeny e-mailové kontakty a další dokumenty. Zdroj obeznámený s vyšetřováním Reuters řekl, že pátrání policie pokračuje, dosud však prokázalo pouze narušení dvou účtů.

Hackeři skupiny Anonymous na svém italském blogu zveřejnili kopii e-mailu údajně odeslaného z vládní adresy pracovníkovi kanceláře premiéra Paola Gentiloniho. Obsahuje prý jména členů ochranky, která bude předsedu vlády příští týden doprovázet na cestě do Boloně.

Dále se na stránkách objevil dopis s rádiovými frekvencemi použitými bezpečnostními pracovníky během říjnové návštěvy Gentiloniho v Bruselu a čerstvé instrukce pro římskou policii ohledně konfrontací s demonstranty. Anonymous rovněž zveřejnila několik výplatních pásek, kopie osobních dokladů a informace ohledně platů v armádě.

Anonymous ale tvrdí, že získala také složky z několika ministerstev, státních i evropských institucí. Má se jednat o e-maily, telefonní čísla, příkazy policejních stanic, kopie dokladů totožnosti, fotografie agentů či vojáků.

"Občané, s potěšením vám oznamujeme, v zájmu demokracie a důstojnosti národů, že máme v držení seznam osobních údajů týkajících se ministerstva vnitra, ministerstva obrany, vojenského námořnictva, jakož i úřadu vlády a evropského parlamentu," citoval deník Corriere della Sera prohlášení Anonymous. "Zkorumpovaná vládo, revoluce se nezadržitelně děje i zde, a její strůjci nyní znají vaše jména, vaše telefonní čísla, vaše adresy," pokračuje sdělení.

Ministerstvo obrany podle Reuters popřelo, že by jeho informační systémy měly "díry", a dodalo, že zveřejněný materiál byl osobního charakteru a pocházel především z osobních účtů jednotlivých zaměstnanců. "Žádné oficiální informace nebyly ukradeny, a už vůbec ne jakékoli tajné informace," znělo prohlášení rezortu obrany.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace