Hackeři zveřejnili další emaily českého premiéra. Vyhrožují "totální válkou"

Hackeři zveřejnili další emaily českého premiéra. Vyhrožují &quote;totální válkou&quote;
11 / 01 / 2016, 09:00

"Je to útok na demokratický systém našeho státu," tvrdí ministerstvo vnitra

Extremistický web White Media zveřejnil další e-maily, které prý patří premiéru Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD). Server tak učinil již podruhé. Tvrdí také, že si ministerský předseda do své soukromé e-mailové schránky přeposlal dokument podléhající utajení. Sobotka to skrze svého mluvčího popřel. Ministerstvo vnitra považuje výhrůžky hackerů za útok na demokratický systém a jejich tvrzení za hrubou manipulaci s fakty.

Na webu white-media.info je uvedeno:
Screeny č. 4 až 11 : Do soukromé schránky si 19.11. přeposlal dokument Min. vnitra podléhající utajení.
Screeny č. 8 až 11 : Vláda chce, stejně jako v Německu, pod hlavičkou "protiterorist. opatření" posílit omezování a sledování internetu. Místo imigrantů budou pronásledováni nacionalisté, budou mazány proti-imigrační komentáře, poroste cenzura.
Screeny č. 2, 14 .. : Protlačování svých lidí do dozorčích rad veřejnoprávních médií

Na mail premiéra nebyl nikdy zaslán materiál v utajovaném režimu," napsal ČTK dnes večer mluvčí vlády Martin Ayrer. Ministerstvo vnitro v tiskové zprávě poté uvedlo, že extrémisté hrubě manipulují s fakty a snaží se vyvolat dojem, že premiér obdržel na soukromou e-mailovou adresu utajovaný materiál.

Ještě větší problém než český premiér Bohuslav Sobotka má kandidátka na prezidentský úřad Hillary Clintonová, protože odesílala utajované dokumenty přes svůj soukromý server.

"Tato manipulace je postavena na kombinaci několika kroků. Vedle zjevných technických úprav jde o zamlžování časových údajů, záměnu přiložených dokumentů, a s tím související cílené vytváření neexistujícího kontextu," uvedla mluvčí resortu Lucie Nováková. Vnitro podle ní má v této věci dostatek jednoznačných důkazů, které už předalo policii, jež v této věci vede intenzívní vyšetřování.

Extremisté navíc na webu vyhrožují, že zveřejní kompletní obsah Sobotkova e-mailu.

VZKAZ ZRÁDCŮM NÁRODA : Pokud bude někdo z nás zatčen, nebo zařídíte zrušení našeho webu, dostanou se na veřejnost kompletní obsahy Email schránek Sobotky a dalších členů jeho gangu. Navíc by vám pak hackeři vyhlásili totální válku. Nacionální revoluci nezastavíte a za každé pronásledování nacionalistů přijde radikální odveta. Zdroj: white-media.info

"Ministerstvo vnitra považuje zveřejněné výhrůžky za útok na demokratický systém našeho státu a podle toho k nim bude přistupovat," zdůraznila mluvčí resortu Lucie Nováková.

Jan Zahradil: Vláda ohrožuje české národní zájmy.

První várku e-mailů premiéra zveřejnili hackeři v tomto týdnu. Sobotka jejich pravost nepotvrdil, ale několik lidí z jeho okolí ano. Zveřejněná korespondence se týká například migrace, koaličních jednání, prezidentské kampaně nebo výběru ředitele Českého rozhlasu. I dnes zveřejněný balíček se věnuje z velké části migraci

Sobotka není jediný. S hackery mají problémy i zahraniční politici.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.