Hackeři zveřejnili další údajné emaily premiéra. "Jsou pravé, vláda lže," tvrdí

Hackeři zveřejnili další údajné emaily premiéra. &quote;Jsou pravé, vláda lže,&quote; tvrdí
18 / 01 / 2016, 12:30

Na webových stránkách také uvádí, že "Je to vláda, která podvádí, lže a zákulisně intrikuje proti národu."

Extremistický web White Media zveřejnil další e-maily patřící údajně premiéru Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) a jeho poradci Otovi Novotnému. Web, který e-maily ministerského předsedy zveřejnil už několikrát, popírá, že by s nimi manipuloval. To, že část korespondence jeví známky manipulace, řekl ČTK minulý týden ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD).

Premiér uvedl v televizi Prima, že útok hackerů se netýkal jen jeho e-mailu, ale i jeho Twitteru či blogu a mluvil o kobercovém náletu či kobercovém bombardování. Doufá, že viníka odhalí policie. zpravy.idnes.cz

Dvojice údajných Sobotkových e-mailů navazuje na dříve zveřejněnou korespondenci, e-maily, které mají patřit Novotnému, se týkají například takzvaného lánského puče, migrace, výzkumů veřejného mínění nebo příprav sjezdu ČSSD.

Hackeři se například znovu vrátili k dokumentu s hlavičkou ministerstva vnitra s názvem Protiteroristický balíček. „O tomto dokumentu vláda prohlásila, že jde o podvrh. To jsme si ho jako napsali sami?” uvádějí na webu. Sobotka odmítl, že by se jednalo o dokument ve stupni utajení. Zdroj: novinky.cz

Novotný na dotaz ČTK k dalším zveřejněným e-mailům napsal jen, že věc řeší policie. Jejich autenticitu nepotvrdil. Mluvčí vlády Martin Ayrer ČTK v minulosti opakovaně řekl, že útoky hackerů nebude premiér dále komentovat. Odkázal přitom na policejní vyšetřování.

Prohlášení premiéra Bohuslava Sobotky k útoku hackerů

Hackeři na webu také zveřejnili prohlášení, v němž uvádí:  

Všechny materiály jsou autentické. Vláda lže.
Na počátku této kauzy vláda mlžila a odmítala cokoliv potvrdit, přestože museli okamžitě vědět, že k hacku došlo. Nyní se vláda chce z této kauzy vykroutit obviněním, že námi zveřejněný materiál je podvrh, že je neautentický apod. Tím si zároveň připravuje pozice pro další vývoj - cokoliv teď zveřejníme, vláda z titulu své moci prohlásí, že jde o podvrh a nebude muset nic vysvětlovat. Z naší strany k žádnému falšování, k žádnému přepisování údajů na printscreenech nedošlo. Je to vláda, která podvádí, lže a zákulisně intrikuje proti národu.

Znovu také na stránky umístili údajně utajovaný materiál, který měl prý Sobotka ve své poště. Ministerský předseda už dříve popřel, že by přes svou soukromou e-mailovou schránku posílal utajované materiály.

 

Tagy článku