Hamáček stahuje kalhoty už před brodem

Hamáček stahuje kalhoty už před brodem
Autor fotografie: screenshot Youtube|Popisek: Jan Hamáček
16 / 08 / 2018, 09:15

Předseda ČSSD Jan Hamáček před nadcházejícími komunálními a senátními volbami prohlásil, že ztráty této strany budou bolestné a půjde o to minimalizovat ,,škody". Dodejme, že ČSSD obhajuje v Senátu 13 křesel.

Hamáčkova rétorika před volbami však zní spíše rezignovaně a už dopředu počítá se špatným výsledkem. To není dobrá zpráva pro voliče. Předseda ČSSD se jim vlastně snaží říct, že strana stejně dopadně špatně a tak není ,,úplně namístě" ji volit.

psali jsme: Hamáček zvedá rukavici. Chce zachránit rozloženou ČSSD

Hamáček by měl místo toho mobilizovat stranu i voliče, protože minimálně v případě Prahy se otevírá po značně nepovedeném angažmá Adriany Krnáčové na postu primátorky poměrně zajímavý prostor, jak uspět. ANO zde nemá zdaleka nic jisté, čehož může využít Jakub Landovský, mladý a neokoukaný politik, který povede pražskou kandidátku ČSSD.

I když bude cesta k možnému úspěchu trnitá, ČSSD by se měla přestat prezentovat navenek jako otloukánek či fackovací panák a především by se měla snažit zastavit vražedné vnitrostranické boje. Praní špinavého prádla a personální třenice na veřejnosti jsou pro každou stranu zvlášť před blížícími se volbami to nejhorší, co se jí může stát.

psali jsme: psali jsme: Zachraňme ČSSD. Ve straně vznikla platforma ,,rozkolníků" z Lán

Hamáček se tak musí pokusit vnitřně rozháranou stranu sjednotit, aby pro voliče byla transparentní a ten věděl, koho vlastně volí. Předseda kdysi nejsilnější strany se však nemůže prezentovat a priori negativisticky a prohlašovat, že jsme už vlastně prohráli před volbami. To je přesně ten signál pro voliče, proč ji nevolit, aby mu nepropadl hlas.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

Tagy článku