Hamáček zvedá rukavici. Chce zachránit rozloženou ČSSD

Hamáček zvedá rukavici. Chce zachránit rozloženou ČSSD
Autor: Screenshot YouTube|Popisek: Jan Hamáček
23 / 01 / 2018, 09:00

Místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček se rozhodl kandidovat na předsedu ČSSD.

Jan Hamáček nečekaně prohlásil, že se bude ucházet o předsednický post na mimořádném sjezdu ČČSD, který se bude konat již v únoru. 

Hamáček je výraznou tváří ČSSD, jenž byl v letech 2013 - 2017 předsedou Poslanecké sněmovny. Do ní byl poprvé zvolen již v roce 2006 a jeho odborným zájmem je zahraniční politika. Hamáček i přes svůj mladý věk má poměrně mnoho politických zkušeností, které by teoreticky mohl ve funkci předsedy strany zúročit.

psali jsme: ,,Buldozer" Paroubek se hlásí o slovo. Může pomoci rozložené ČSSD?

Hamáček se tak rozhodl zvednout rukavici a jít do boje, který ovšem rozhodně nebude snadný. Sociální demokracie je momentálně nejednotná a názorově značně nesourodá, už kvůli vzniku platformy Zachraňme ČSSD, kterou založili ,,lánští pučisté"v čele s Jiřím Zimolou. 

Zatím nevíme, s jakou koncepcí ,,záchrany" se Hamáček ,,vytasí". Pokud by byl ale zvolen do čela ČSSD, bude to opravdu horké křeslo. Hamáček by musel změnit takřka všechno, od programového až po personální zázemí. Musel by rovněž stranu sjednotit a probudit z hluboké povolební letargie, která zákonitě musela nastat. Hlavním cílem by však měla být příprava strany na důležité komunální volby. Zde se může projevit buď pokračující ,,povolební kocovina", nebo první pozitivní výsledky nově zvoleného předsedy.

psali jsme: Zachraňme ČSSD. Ve straně vznikla platforma ,,rozkolníků" z Lán

Jestli jím bude Hamáček, to se teprve ukáže. Šanci na zvolení v současném marasmu, v němž se ČSSD nachází, určitě má. Už jen odvaha zvednout rukavici se počítá.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie  - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace