Hamáčkova ,,nemožná" mise: musí sjednotit ČSSD a uspět v podzimních komunálních volbách

Hamáčkova ,,nemožná&quote; mise: musí sjednotit ČSSD a uspět v podzimních komunálních volbách
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: Jan Hamáček
19 / 02 / 2018, 14:00

Jan Hamáček byl zvolen na jednodenním mimořádném sjezdu ČSSD předsedou strany. Čekají na něho těžké úkoly.

Jan Hamáček byl považován před sjezdem za mírného favorita a svou roli také potvrdil, když těsně porazil Jiřího Zimolu.

psali jsme: Zachraňme ČSSD. Ve straně vznikla platforma ,,rozkolníků" z Lán

Jan Hamáček, který byl v minulém volebním období předsedou Poslanecké sněmovny, se tak pokusí o zdánlivě nemožné: sjednotit rozhádanou a roztříštenou stranu a udržet pokud možno pozice ČSSD v podzimních komunálních a senátních volbách, kde se bude ,,hrát" o hodně. Právě tyto volby budou etalonem toho, jak se Hamáčkovi podařilo stranu konsolidovat a restartovat.

Důležitým výsledkem sjezdu je rovněž fakt, že Hamáček chce jednat s Andrejem Babišem o vládní spolupráci, k čemuž na sjezdu tlačil ČSSD zejména prezident Miloš Zeman. Hamáček tak stojí vpravdě před osudovým rozhodnutím - být ve vládě s někým, kdo si v podstatě přivlastnil drtivou většinu úspěchů vlády, byť na nich ČSSD v nějaké formě rovněž participovala, anebo usednout do opozičních lavic a stát se s 15 poslanci prakticky neviditelnými. I na tomto rozhodnutí bude stát další možný úspěšný restart ČSSD.

psali jsme: Předsedou ČSSD zvolen Jan Hamáček

Hamáček však musí jako krizový manažer změnit úplně všechno, a to pokud možno co nejdříve: od mediální a programové prezentace strany až po nabídku zajímavých tváří s novými a neotřelými vizemi. A především musí nový předseda ČSSD vlít straně tolik potřebné sebevědomí, které za poslední roky postupně ztratila. Stejně tak jako sjednotit značně nehomogenní formaci, která nemluví jedním srozumitelným hlasem pro voliče.

Úkoly to jsou nelehké a Hamáček bude již na podzim spolu s nově zvoleným vedením skládat první účty. Jestli se mu to skutečně podaří, může se ČSSD konečně odrazit z pomyslného dna k dalším cílům.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.