V Hamburku se opět objevují hlídky šaría policie a vlajky ISIS

V Hamburku se opět objevují hlídky šaría policie a vlajky ISIS
Autor fotografie: Dollar Photo Club|Popisek: Ilustrační foto
13 / 08 / 2016, 01:45

V roce 2014 způsobili muslimské hlídky tzv. "šaría policie" v Německu velký rozruch. Podle serveru focus.de hlásí očití svědci nové hlídky šaría policie v Hamburku.

Očitý svědek přinesl nové důkazy o existenci této nelegální struktury. Podle ženy, která viděla černý vůz VW s nápisem/velkým logem šaría policie, seděli uvnitř zahalení lidé s černými rukavicemi. Vůz byl zpozorován v hamburském okrese Wandsbek.

Žena, která si přeje zůstat v anonymitě řekla,že jasně viděla slova "šaría policie" na vozidle.

Podle Die Welt, byl druhý případ hlášen ze železniční stanice Dammtor, kde svědci hlásili další vůz s 5-7 lidmi v burkách, který měl dokonce symboly Islámského státu na zpětných zrcátkách.

Policie a bezpečnostní složky ale tyto zprávy popírají.

Nyní se obyvatelé Hamburku obávají , že se do německých ulic vracejí nechvalně známé hlídky šaría policie, které obtěžovaly v roce 2014 obyvatele města Wuppertal. Tyto hlídky byly vytvořeny radikálním kazatelem Svenem lau, který tak chtěl řešit to, co považuje za neislámské, či "haram" chování na ulicich Wuppertalu. Hlíkdy nosily transparentní vesty.

Zdroj: focus.de, jihadwatch.org

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.