Bitevní pole Hamburk. Antiglobalizátoři a ,,nepřátelé všech řádů" ukázali pravou tvář

Bitevní pole Hamburk. Antiglobalizátoři a ,,nepřátelé všech řádů&quote; ukázali pravou tvář
09 / 07 / 2017, 10:00

Hamburk se na několik dnů proměnil v bitevní pole.

Summit G20 nejvyspělejších ekonomik tento rok připomíná spíše regulérní válku než řádné setkání politiků na vrcholné úrovni. Odpůrci globalizace rabovali obchody, zapalovali auta, útočili zcela nesmyslně na policisty, přičemž desítky z nich zranili, některé vážně. A to jen pod pláštíkem svobodného boje proti nenáviděné globalizaci a jeho představitelům.

Nikdo neupírá levicově naladěným zejména mladým lidem jejich právo svobodně protestovat proti jakémukoliv řádu, které jim není zrovna ,,po chuti". Na druhou stranu prostředky, které volili při svých protestech, jsou zcela nepřijatelné v jakémkoliv  civilizovaném demokratickém státě.

Nelze přece vyvolávat násilné střety s policií a ničit majetek jen proto, že nesouhlasím s globalizací, která je už jen stěží změnitelnou konstantou. A nelze ani přehlížet fakt, že tyto střety mezi zradikalizovanou levicovou mládeží mohou v krajním případě vyústit v zakládání levicových teroristických organizací, které mají partyzánský charakter, a jež jsou zaměřené ve své většině proti kapitalismu jako takovému.

Jako odstrašující příklad nám může sloužit Frakce Rudé armády, která řádila v tehdejším Západním Německu. Zcela bez skrupulí unášela a zabíjela jí nepohodlné západoněmecké politiky, uskutečňovala teroristické útoky a sama je v ostatních zemích podněcovala. Je toto ještě boj proti nenáviděnému řádu, nebo jen čistý teror, jehož cíle se ,,schovávají" za nekonečnou svobodu?

Současný Hamburk tak jasně ukazuje, že prostředky, které používají demonstranti, jsou naprosto nepřijatelné. Nejenže nikam nevedou, ale názorně ukazují, že každá svoboda se dá zneužít pro cíl, který na první pohled může vypadat vznešeně. 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace