Hasivo nové generace 3M Novec 1230 (nebo Hasivo pro muzea, galerie a ICT centra)

Hasivo nové generace 3M Novec 1230 (nebo Hasivo pro muzea, galerie a ICT centra)
27 / 01 / 2014, 11:50

3M Česko zařadilo do nabídky hasicí kapalinu 3M Novec 1230 – „chemicky čisté“ hasivo sloužící k ochraně cenných předmětů, archiválií, počítačů a citlivé elektroniky.

Hasicí kapalina 3M Novec 1230 je fluorketon, který hasí chladicím účinkem a působí jako plyn. Toto moderní hasivo funguje jako součást stabilního hasicího zařízení (SHZ). Díky chemické čistotě má Novec 1230 řadu významných předností – ze své podstaty po sobě chemicky „čisté látky“ nezanechávají rezidua a jsou elektricky nevodivé, takže nepoškozují choulostivé předměty a neovlivňují citlivou elektroniku. Kapalina není distribuována a instalována ve stlačeném stavu, a je tak mnohem bezpečnější než alternativní prostředky v tlakových nádobách. Novec 1230 má podobně jako HFC nulový potenciál poškozování ozonové vrstvy, navíc atmosférická životnost kapaliny činí pouze pět dnů.

www.3m.cz

 

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.