Henry Lee Lucas a jeho skleněné oko: Opravdu postupně zabil 3 tisíce lidí, nebo se jen přiznával k cizím vraždám, protože si chtěl zakouřit?

Henry Lee Lucas a jeho skleněné oko: Opravdu postupně zabil 3 tisíce lidí, nebo se jen přiznával k cizím vraždám, protože si chtěl zakouřit?
Popisek: Henry Lee Lucas
23 / 03 / 2018, 17:45

Henry Lee Lucas (1936 - 2001) bývá označován za „nejproduktivnějšího vraha v dějinách Spojených států. Pokud bychom měli věřit všemu, k čemu se přiznal, pak by šlo o „nejproduktivnější vraha na světě všech dob“. Policistům totiž řekl, že zabil 3 000 lidí. Během soudu mluvil o 100 zabitých. Usvědčený byl z 11 vražd.

Nakonec zůstala ve hře jediná vražda neidentifikované ženy v Texasu. Případu se přezdívalo „Oranžová ponožka“, protože oranžové ponožky, co na sobě žena v době smrti měla.

Za ni dostal trest smrti, ale pak se ukázalo, že se v den vraždy nejspíše nacházel na Floridě, kde pracoval jako pokrývač, a trest mu byl změněn na doživotí (trest mu zmírnil tehdejší guvernér Texasu a budoucí prezident USA George W. Bush). Lucas zemřel ve vězení na infarkt ve věku 64 let.

psali jsme: Šílená Amy ráda pečovala o staré a nemocné, ve svém ústavu. Policie nalezla 58 těl se stopami po otravě jedem

Lukas měl skleněné oko. Jeho matka ho hodně mlátila, jednou byl jako kluk tři dny v kómatu, když ho praštila prknem. Bydlel s rodiči a třemi sourozenci v malém v dřevěném srubu ve Virginii. O oko přišel v 10 letech, vypíchl mu ho bratr, ale matka zranění ignorovala, tak mu oko zhnisalo.

Když dostal darem od strýce mezka, matka mu ho zastřelila. Musel se často dívat, jak matka souloží u nich ve srubu s cizími muži, zatímco jeho otec byl v hospodě. Matka ho také často nutila oblékat si dívčí šaty. Jeho otec umrzl ve vánici, když se vracel z hospody.

Na všemi Lucasovými vraždami se vznáší temný mrak podezření, že se k nim přiznal, aby získal ve vězení výhody. Po nějakém čase objížděl z policisty místa neobjasněných vražd a přiznával se k nim. Často mu prý předtím půjčili spis, aby to nevypadalo divně. Brzy se mohl pohybovat při převozech i ve vězení bez pout a dokonce znal i bezpečnostní kódy od dveří.

Není vyloučeno, že Lucas spáchal jen jinou vraždu, a to když zabil svou matku. Roku 1960 se Lucas u své nevlastní sestry ve městě Tecumseh v Michiganu pohádal se svojí matkou kvůli tomu, že by se měl podle ní vrátit domů a starat se o ni ve stáří.

Lucas tvrdil, že ho matka uhodila do hlavy koštětem, on ji poté udeřil do krku, ona upadla a on utekl. Podle policejní zprávy Lucasova matka zemřela na infarkt způsobený útokem.

Byl odsouzen k trestu odnětí svobody v délce 20 až 40 let pro vraždu druhého stupně. Po 10 letech ve vězení byl v roce 1970 propuštěn z důvodu přeplněnosti věznice.

V roce 1976 se Lucas v jídelně pro chudé seznámil s tulákem Ottisem Toolem a brzy si spolu vytvořili sexuální vztah. Spolu prý zabili přes 100 lidí na příkaz kultu s názvem „Ruce Smrti“ (The Hands of Death). Toto tvrzení později Lucas odvolal s odůvodněním, že si jím chtěl pouze vylepšit své postavení za mřížemi.

Potulovali se Spojenými státy a do party přijali Toolleovu sestřenici Becky. Všichni tři se nakonec usadili v Texasu v komunitě věřících s názvem „Dům modlících“. Lucas pracoval pro komunitu jako pokrývač.

psali jsme: Strašlivá Myra: Se svým snoubencem Ianem Bradym sbírali děti na ulici, pak je mučili, zavraždili a pohřbili v „kultovním“ močálu za městem

Henry Lee Lucas byl zatčen v roce 1983, ale ne za vraždy, nýbrž pro nezákonné držení střelné zbraně. Jeho milenec Tool byl zatčen dva měsíce předtím a také ne za vraždy, ale za žhářství. Tehdy se Lucas začal vychloubat s vražedným běsněním, což Tool popíral, ale následně se přiznal.

Po svém zatčení Lucas tvrdil, že ho policisté svlékli do naha, nechali ho v chladné cele, odmítali mu dát cigarety, pustili na něj klimatizaci a znemožnili mu kontakt s advokátem. Po čtyřech se přiznal se k vraždám, ale zároveň policii oznámil, že je nemůže zavést k tělům obětí, protože neví, kde jsou.

Lucas ve své cele

Lucas ve své cele

 

Bylo podezření, že si Lucas vymýšlí a jen jede „na skluzavce lepšího zacházení“. Lucas později řekl vyšetřovateli: „Jestliže chtějí, abych se přiznal k vraždě, kterou jsem nespáchal, tak se přiznám ke všemu“.

Lucas se například přiznal k vraždě muže, jehož případ byl uzavřen jako sebevražda. Vdově byla po Lucasově přiznání byla vyplacena vysoká životní pojistka po mrtvém, která byla předtím kvůli spáchání sebevraždy zamítnuta.

Lucasova doznání začala být postupně kritizována jako bizarní a nepravděpodobná. Tvrdil, že byl členem kanibalsko-satanistického, a že zabil kde koho, což se dělo zvláště v případech, kdy policie nemohla najít vraha.

Dodnes není jasné, zda byl Lucas nejhorší monstrum všech dob, nebo jen tulák, který si chtěl zpříjemnit pobyt ve vězení.

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku