Herec Čestmír Řanda dostal rok vězení, když neplatil alimenty manželce, která mu ukradla dítě. Život na útěku

Herec Čestmír Řanda dostal rok vězení, když neplatil alimenty manželce, která mu ukradla dítě. Život na útěku
Popisek: Čestmír Řanda
03 / 12 / 2018, 18:00

Herec Čestmír Řanda (1959) byl ve vězení dvakrát, pokaždé za neplacení alimentů. V souvislosti s tím byl také odsouzen k 300 hodinám obecně prospěšných prací. Celkem si odseděl necelé dva roky. Poprvé byl ve vězení v roce 2010, podruhé v roce 2015.

Ani jednou nenastoupil dobrovolně a pokaždé ho museli chytit. „Zkuste hrát divadlo, když po vás jde policie,“ říká Čestmír Řanda, který se synem herce stejného jména. Řanda mladší hrál v divadle U hasičů, ve filmu například ve snímku Jak ukrást Dagmaru.

psali jsme: Dětská herecká hvězda Marek Endál z filmu Obecná škola: Vařil pervitin v rodné vile, který pak prodával. Dostal dva roky. A pak, když ho pustili...

Manželka Regina, která mu nepředávala navzdory rozsudkům syna Čestmíra, po herci nechávala po herci vyhlásit celostátní pátrání. Současně syna štvala proti otci. Řanda tak měnil místa bydliště, někdy se v obavě před policií skrýval před policií na chatě.

„Bývalá manželka a její současný manžel mě patnáct let pronásledovali,“ říká Řanda a doplňuje, že čelil obvinění z napadení, únosu a nedovoleného ozbrojování právě kvůli své bývalé ženě.

To, že se několik let neviděl se synem, vysvětluje také tím, že mu v tom exmanželka bránila, jak to bývalé manželky mužům skoro běžně dělají. „Doufám, že tomuhle bude brzo konec a já se se synem v budoucnu znovu setkám,“ říká herec.

psali jsme: Herečka Deana Horváthová zabila muže, který šel po přechodu koupit česnek

Život v ruzyňské věznici Řanda popsal takto: „Najednou zjistíte, že úspěšnost se tady měří tím, jak se umíte porvat o židli u televize. Je tu i člen Berdychova gangu a i takovým jako on je třeba říct ne. Já jsem se nenechal šikanovat těmi, kteří jsou tady už dlouho, a prostě jsem jim ukázal, že na mě jejich hierarchie nefunguje. To tady musíte udělat hned a tvrdě,“ popsal herec, který byl kvůli vězeňské rvačce několik dní na samotce.

„Synovi bude za chvíli osmnáct a snad pochopí, kdo se ho snažil připravit o jednoho z rodičů,“ doufal herec, kterému se jeho sen nesplnil. Jeho synovi Čestmírovi už je přes 25 let a pořád je na straně matky.

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.