Herec Jan Révai: Vykrádal auta a přepadl benzinovou pumpu s pepřovým sprejem v ruce. Ve vězení byl dva roky, během kterých posiloval, tančil a dával si pozor ve sprše

Herec Jan Révai: Vykrádal auta a přepadl benzinovou pumpu s pepřovým sprejem v ruce. Ve vězení byl dva roky, během kterých posiloval, tančil a dával si pozor ve sprše
30 / 07 / 2018, 18:00

Herec Jan Révai (1974) se dostal poprvé do střetu se zákonem v roce 1991. Tehdy se podílel jako sedmnáctiletý učeň v oboru automechanik spolu s dalšími členy party na vykrádání aut. Zajímala ho hlavně autorádia, která následně prodával.

Révaiova parta byla odhalena na základě anonymního telefonátu. Vykrádání aut pak sice nechal, ale začal hrát na automatech. Za nějaký čas měl dluhů přes sto tisíc korun. K loupežnému přepadení benzínové stanice v roce 1993 ho dohnala představa, že to bude hračka. 

„Díky novinovým článkům jsem nabyl dojmu, že to je velmi jednoduché. Chtěl jsem zaplatit všechny dluhy a znovu začít normálně žít, protože právě v té době jsem se začal zabývat tancem,“ přiznal Révai, nyní respektovaný tanečník.

Psali jsme: Herec Christian Slater: Byl v base za hýkání, fackování neposlušné přítelkyně, rvačku s policistou a mávání revolverem na letišti

Vzal tátovo auto a s kumpánem z party, se kterou předtím vykrádal auta, vyrazil pod rouškou noci k čerpací stanici kousek za Kladnem. Natankovali, a když měli platit, nastříkal horlivý Révai obsluze pumpy do očí pepřový sprej. Pak jí vzali peněženku a ujeli.

Přišli si tak na pěkných devět tisíc, což bylo ve srovnání s jeho dluhy z automatů jako kapka v moři. Dostal 3,5 roku nepodmíněně.

Když ho strážní poprvé vedli do cely, ostatní vězni nás pozorovali ze zamřížovaných oken. Dodnes si prý pamatuje, jak volali: „Ty seš pěknej! Ty půjdeš!“ anebo „Pozor, přišlo mladý maso, ham ham!“

Ve sprše si dával pozor a vyvázl. Začal cvičit, pravidelně jíst stravu placenou daňovými poplatníky a přibral dvacet kilo. Z šedesátikilového střízlíka se stal pěkný pořízek. V base měli tělocvičnu, kdy byl jako doma.

Psali jsme: Geniální herec Kevin Spacey: Vaz mu zlomila 30 let stará neprůkazná historka homosexuálního herce druhé kategorie

„Chodil jsem tam tančit, vymýšlel jsem choreografie, a dokonce jsem si i míchal hudbu. Vždy jsem tam byl sám a aspoň byl klid," vzpomíná. Ve volných chvílích četl knihy o východní filosofii. Za dobré chování propustili za necelé dva roky.

Z vězeňské brány vyšel nový, lepší Révai. Hned dalšího dne šel na konkurz muzikálu Dracula a uspěl. Popularitu mu přinesl až film Rebelové, ale medializovaný vztah se zpěvačkou Lucií Bílou. Zjistil, že dluhy lze splatit i poctivou prací.

Pak vystupoval v řadě dalších muzikálů, v televizi a filmu. V roce 2007 se oženil se zpravodajkou Slovenské televize Danielou Urbánkovou. V roce 2010 se rozvedli. Jeho partnerkou je slovenská herečka Zuzana Šulajová. Mají dva syny.

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.