Sean Penn za rozhovor s drogovým bossem Pulitzera nedostane. Herce vyšetřuje policie

Sean Penn za rozhovor s drogovým bossem Pulitzera nedostane. Herce vyšetřuje policie
Popisek: Prcek působí v rozhovoru jako v podstatě hodný muž, kterého k obchodu s drogami dohnala nouze
11 / 01 / 2016, 16:00

V pátek mexická policie s velkou slávou "opět" lapila drogového krále Joaquína Guzmana, přezdívaného El Chapo - Prcek. Den na to vyšel rozhovor v časopisu Rolling Stone, který s nebezpečným zločincem udělal oscarový herec Sean Penn. Penna proto nyní vyšetřuje policie.

Dělat rozhovor s mafiánem spojeným s prodejem drog by bylo samo o sobě už dost přes čáru, ale ještě více v okamžiku, kdy ho hledá policie. El Chapo byl několikrát zatčen a uvězněn, od svého útěku z vězení v roce 2001 byl podle společnosti Forbes nejhledanějším uprchlíkem po Usámovi bin Ládinovi a současně 41. až 60. nejbohatším člověkem na světě. V únoru 2014 byl opět zatčen, ale už v červenci 2015 opět uprchl podzemním tunelem pod svou celou.

V malém mužíkovi, kterému se právě kvůli jeho postavě přezdívá El Chapo - Prcek, zjevně dřímá velké ego. V obchodu s drogami to dotáhl na samotný vrchol, proslavil se i svými útěky, ale to mu evidentně nestačilo. El Chapo toužil po popularitě, chtěl o sobě údajně nechat natočit hollywoodský trhák.

Hoši si na důkaz toho, že rozhovor je pravý, udělali i společnou fotku

Snad proto kývl i na setkání se slavným hercem, hovořit jen s obyčejným novinářem by bylo pod jeho úroveň. Navíc by se El Chapo patrně obával o svou bezpečnost. Na tu úzkostlivě dbal i při setkání s Pennem, a tak jejich rozhovor vypadal jako vystřižený z akčního filmu. Rozhovor, který teď magazín Rolling Stone otisknul, se odehrál již v říjnu 2015 na utajeném místě, kam Seana Penna doprovodila jedna z nejznámějších mexických hereček Kate del Castillo. Herečka se proslavila ve filmu "Královna jihu", kde sama hrála šéfku drogového kartelu a podle Rolling Stone to byla právě ona, kdo zprostředkovala rozhovor. Navíc sloužila jako překladatelka, protože Sean Penn neumí pořádně španělsky. Na rozhovor samozřejmě dohlíželi El Chapovi ozbrojenci.

„Dodávám víc heroinu, methamfetaminu, kokainu a marihuany, než kdokoliv jiný na světě. Mám flotilu ponorek, letadel, náklaďáků a lodí,“ chlubí se  El Chapo.

Výsledkem dobrodružství, které nyní kritizuje i řada Pennových kolegů z Hollywoodu je obsáhlá reportáž, ve které herec popisuje každý detail své cesty za nejhledanějším zločincem Mexika a jejich setkání. Na konci je poměrně krátký rozhovor, ale za ten by si Penn rozhodně Pulitzerovu cenu neodnesl a El Chapo se v něm (nikoli překvapivě) také neprojevuje jako velký řečník a intelektuál. Rozhovor na videu celkem vtipně občas ruší kokrhání kohouta.

Způsob kladení otázek drogovému mafiánovi spíš připomíná rozhovor moderátora s uchazečkami o titul Miss World: "Kdybyste mohl, jak byste změnil svět? Jak vidíte budoucnost pro svoje dcery a syny? Máte nějaké sny?"

Když se Penn ptá, jestli by se El Chapo popsal jak násilník, drogový boss mu odpoví: "No, sir." Na více místech oslovuje Penna pane a neustále opakuje, že je typ člověka, který nevyhledává problémy a násilí použije maximálně v sebeobraně. K prodeji drog se dostal v 15ti, když jako chudý chlapec nemohl najít jinou práci.

Nejen samotný rozhovor vyznívá trapně. Všichni se nyní shodují, že cesta hollywoodského herce za drogovým magnátem byla nejen riskantní, ale také nelegální. Guzmán byl v té době na útěku a Sean Penn měl především spolupracovat s policií a říci ji maximum informací o pohybu hledaného zločince. Herec se proto sám dostal do problémů se zákonem a jeho "výlet" za El Chapem vyšetřuje policie.

Rozhovor s El Chapem si můžete pustit zde:

Zdroj: CNN, Rolling Stone 

Tagy článku