Herečka Hilary Duff se omlouvá za svůj kostým na Halloween

Herečka Hilary Duff se omlouvá za svůj kostým na Halloween
Autor fotografie: Facebook Hilary Duff|Popisek: Hilary Duff
01 / 11 / 2016, 06:30

Kdy se z kostýmu pro Halloween stane urážka rasy? V okamžiku, kdy si ve Spojených státech obléknete kostým "původních obyvatel" tzv. Natives a dáte fotku na Twitter nebo Instagram.

Herečka a zpěvačka Hilary Duff a její přítel se omluvili za své kontroverzní kostýmy pro Halloween párty. Bývalá hvězda televizní seriálu Lizzie McGuire pro teenagery Hilary Duff na sobě měla černobílý vršek připomínající otce poutníky (Pilgrim Fathers) a klobouk, to vše doplněné kraťasy a síťovanými punčocháči, zatímco její přítel Jason Walsh byl oblečený jako rodilý Američan (kožený kabát a čelenka s pery).

Duff na svém Twitteru posléze zveřejnila status, že jí je "moc líto," že zvolila oblečení,  které někteří shledali jako urážlivé.

Walsh řekl na Instagramu, že nechtěl nikoho urazit a omluvil se každému, kdo byl uražen tím, co měl na sobě.

"Mám jen obdiv k původním obyvatelům Ameriky," napsal Walsh, který měl jako součást kostýmu čelenku a pomalovaný obličej jako součást svého kostýmu. "Zpětně bych to už nikdy neudělal."

Duff přidala podobné prohlášení: "Nebylo to řádně promyšleno a je mi to opravdu z hloubi srdce líto."

Kostým Pilgrims, který měla na sobě vzdáleně odkazuje na historii osidlování Ameriky Evropany, kdy příslušníci různých náboženských skupin odcházeli za náboženskou svobodou. Pilgrim Fathers se dostali do Ameriky na palubě legendární lodi Mayflower. Původní Američané těmto osadníkům pomohli s obstaráváním potravin a díky tomu se v USA slaví Den díkuvzdání.

Kde je tedy schován rasismus v oblečení herečky a jejího přítele?

Zdroj: BBC, Wikipedie

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace