Herečka Hilary Duff se omlouvá za svůj kostým na Halloween

Herečka Hilary Duff se omlouvá za svůj kostým na Halloween
Autor fotografie: Facebook Hilary Duff|Popisek: Hilary Duff
01 / 11 / 2016, 06:30

Kdy se z kostýmu pro Halloween stane urážka rasy? V okamžiku, kdy si ve Spojených státech obléknete kostým "původních obyvatel" tzv. Natives a dáte fotku na Twitter nebo Instagram.

Herečka a zpěvačka Hilary Duff a její přítel se omluvili za své kontroverzní kostýmy pro Halloween párty. Bývalá hvězda televizní seriálu Lizzie McGuire pro teenagery Hilary Duff na sobě měla černobílý vršek připomínající otce poutníky (Pilgrim Fathers) a klobouk, to vše doplněné kraťasy a síťovanými punčocháči, zatímco její přítel Jason Walsh byl oblečený jako rodilý Američan (kožený kabát a čelenka s pery).

Duff na svém Twitteru posléze zveřejnila status, že jí je "moc líto," že zvolila oblečení,  které někteří shledali jako urážlivé.

Walsh řekl na Instagramu, že nechtěl nikoho urazit a omluvil se každému, kdo byl uražen tím, co měl na sobě.

"Mám jen obdiv k původním obyvatelům Ameriky," napsal Walsh, který měl jako součást kostýmu čelenku a pomalovaný obličej jako součást svého kostýmu. "Zpětně bych to už nikdy neudělal."

Duff přidala podobné prohlášení: "Nebylo to řádně promyšleno a je mi to opravdu z hloubi srdce líto."

Kostým Pilgrims, který měla na sobě vzdáleně odkazuje na historii osidlování Ameriky Evropany, kdy příslušníci různých náboženských skupin odcházeli za náboženskou svobodou. Pilgrim Fathers se dostali do Ameriky na palubě legendární lodi Mayflower. Původní Američané těmto osadníkům pomohli s obstaráváním potravin a díky tomu se v USA slaví Den díkuvzdání.

Kde je tedy schován rasismus v oblečení herečky a jejího přítele?

Zdroj: BBC, Wikipedie

Tagy článku