Herr Doktor: Zabil v New Yorku osm lidí z humanitárních důvodů. Utekl z blázince v převleku za kuchaře

Herr Doktor: Zabil v New Yorku osm lidí z humanitárních důvodů. Utekl z blázince v převleku za kuchaře
17 / 05 / 2018, 18:00

V New Yorku začalo začátkem 20. století umírat podezřele mnoho starých lidí v domově důchodců. Náhoda, nebo výsledek řádění masového vraha? Policie se záhy dostala na stopu.

Carl Milnarik se narodil roku 1889 ve Vídni jako třetí dítě do rodiny knihovníka. Snil o tom, že bude doktorem, ale rodina byla příliš chudá, aby mu mohla zaplatit studia. Carl se tedy tajně potloukal po nemocnicích a získal dílčí a povrchní znalosti o medicíně.

psali jsme: Útěk z Alcatrazu: Policie zachytila tajemný dopis matce bratrů Anglinů. „Tvůj syn Clarence zemřel, mami,“ píše John Anglin, zřejmě poslední přeživší z uprchlíků

V roce 1914 se Carl rozhodl k zásadnímu životnímu kroku. Změnil si jméno na Frederick Mors a nasedl na loď mířící do Ameriky. V New Yorku si brzy našel práci – začal dělat vrátného v domě důchodců pro německé imigranty. Krátce na tom si udělal zdravotnický kurz.

Ostatky dr. Morse

Ostatky dr. Morse

 

Tehdy se začal chovat divně. Ač stále vrátný a pomocník chodil v převleku za doktora v dlouhém bílém plášti, kolem krku velký stetoskop. Důchodce nutil, aby ho oslovovali „Herr Doktor“. Na staré lidi působil děsivě.

psali jsme: Mámin mazánek Sváťa Štěpánek: Zapomenutý sériový vrah, který nenáviděl ženy: „A o mamince už něco víte? Ne? Však se s ní brzy shledáte!“

Záhy začalo umírat nezvykle mnoho pacientů – sedmnáct za čtyři měsíce. V domově důchodců začalo vyšetřování. V roce 1915 se na policii přihlásil podivný nervózní mladý muž v tyrolském klobouku se sojčím pírkem, lovecké kazajce a golfových kalhotách. Kouřil jednu egyptskou cigaretu za druhou. Byl to Frederick Mors.

„Chci se přiznat k vraždě osmi starých lidí,“ řekl policii. Své oběti zabíjel pomocí morfia, opia a arseniku a lil jim do úst chloroform. Ten však nechával spálená místa, proto pak obětem pomazal okolí úst vazelínou.

Mors s policií velmi ochotně spolupracoval. Tvrdil, že starým lidem vlastně pomáhal „najít cestu ven z této mizérie“. Morseho zavřeli v ústavu pro duševně choré. Odtud však po několika týdnech utekl v převleku za kuchaře.

psali jsme: Student (19), který postřílel z nešťastné lásky své spolužáky v jídelně, uprchl z vězení po látkovém žebříku

Skutečný kuchař bylo nalezen nahý ve skladu u jídelny. Byl omámený chloroformem a útok šíleného „doktora“ přežil – byť s trvalým poškozením mozku. Zde stopa Fredericka Morseho končí. Nebo ne?

O osm let později byly Connecticutu asi 150 km od New Yorku nalezeny na poli ostatky muže v bílém plášti. Policie zjistila, že šlo o místního lékaře Dr. Fredericka Benoa. Ten se objevil v místní komunitě v roce 1917. Získal práci vedoucího lékaře v oddělení první pomoci v místní nemocnici. V roce 1918 zmizel.

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace