Hikvision představil novou DarkFighterX kameru s ještě vyšším rozlišením a AI

Hikvision představil novou DarkFighterX kameru s ještě vyšším rozlišením a AI
01 / 07 / 2019, 09:00

Společnost Hikvision představila novou kameru 4MP Network IR PTZ (DS-2DF9C435IH-DLW) z řady DarkFighterX, která má oproti předchozímu modelu dvojnásobné rozlišení pro ještě větší ostrost obrazu v tmavých místech.

V roce 2017 společnost představila technologii DarkFighter, která se inspirovala tím, jak funguje lidské oko. Používá dva objektivy – jeden k zachycení barvy předmětů a druhý ke snímání světelných detailů. Kamera poté zkombinuje dva snímky dohromady k vytvoření jednoho barevného a ostrého. Nyní se technologie ještě posunula a nabízí vyšší rozlišení, chytřejší detekci událostí, dostatečně čistý obraz a v budoucnu přinese i funkci rozpoznání obličeje.

Nová DarkFighterX kamera používá senzory o velikosti 1/1,8 palců ke zvýšení rozlišení na 4 MPx. Kamera také dokáže dodat plně barevné snímky při úrovni osvětlení až do 0,0005 lx. To rovněž znamená, že v budoucnu bude možné implementovat funkci rozpoznání obličeje, která bude fungovat i za horšího osvětlení.

Aby inteligentní kamery mohly detekovat podezřelé události efektivně, jsou vybaveny technologií hlubokého učení, díky níž toho mohou nabídnout více než kdy předtím. Jelikož chytrá detekce událostí se v bezpečnostních systémech v posledních letech značně rozšířila (viz detekce vniknutí nebo detekce překročení linie), je nezbytné se ujistit, že kamery před spuštěním automatické reakce dostávají více informací. A všechny tyto informace závisejí na tom, kolik pixelů dokáže snímek poskytnout, proto čím více pixelů, tím lépe.

Zoom na nové DarkFighterX kameře se zvýšil na 35násobnou úroveň. To znamená, že kamera je schopna identifikovat předmět o délce jednoho metru na vzdálenost 260 m v rozlišení 250 pixelů – dost na to, aby předmět dokázala vidět jasně. Disponuje také optickým 16x zoomem.

Kamera je vybavena automatickým stěračem, který zaručuje lepší obraz v deštivých dnech. Tuto funkci zajišťuje senzor na detekci deště, umístěný na přední části kamery.

DALŠÍ FUNKCE KAMERY

■ 120 dB WDR, 3D DNR, chromatické
potlačení mlhy
■ Podporuje videokompresní
kodeky H.265+/H.265
■ Rychlé ostření
■ IR přísvit do vzdálenosti až 250 m
■ Stupeň odolnosti IP67

Kamera najde využití ve slabě osvětlených venkovních prostředích, které potřebují plnobarevný nonstop záznam, jako jsou ulice, řeky, silnice, lesy, železnice,

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace