Hikvision reaguje na obvinění firmou Genetc

Hikvision reaguje na obvinění firmou Genetc
Autor: Redakce|Popisek: Ilustrační obrázek
13 / 06 / 2017, 10:30

Mezinárodní bezpečnostní publikace Detektor č. 1 2017 obsahovala rozhovor s generálním ředitelem společnosti Genetec Pierrem Raczem, který se týkal zvláštních omezení společnosti pro používání produktů Hikvision připojených k platformě Genetec VMS.

Níže jsou komentáře manažera společnosti Hikvision, Keen Yao o nezodpovědném obviňování ředitelem Genetecu. Mnoho z těchto poznámek bude zveřejněno v budoucím vydání časopisu Detektor.

Komentáře Pierre Racze vypadají spíše jako od amerických bloggerů, a jejich jediným obchodním cílem je vnést strach, nejistotu a pochybnosti o firmě Hikvision, protože je to čínská společnost. Ředitel Genetecu se zabývá válkou, špionáží a zradou, a za to si určitě zaslouží publikaci v hollywoodském bulváru, ale jedná se jen o nejasná obvinění a nehorázná tvrzení.

V rozhovoru v časopise Detektor Magazine Pierre Racz prohlašuje, že "vlády nám řekly, že jsou extrémně znepokojeny původem těchto výrobků [Hikvision]." Racz neuvádí, kterých vlád se to týká.

Výrobky značky Hikvision jsou vyráběny, kontrolovány a testovány ve světových továrnách v čínském Hangzhou, často označovaném jako "Silicon Valley Číny". Hikvision pravidelně hostí bezpečnostní integrátory a odborníky na bezpečnost ze Západu a celého světa a své továrny jim ukazuje. Návštěvníci mají možnost vidět špičkové postupy v oblasti počítačové bezpečnosti a to, jak neustále zvyšujeme efektivitu pomocí robotů a dalších sofistikovaných procesů.

Vedoucí společnosti Genetec naznačuje, že společnosti Hikvision poskytuje přístup čínské vládě ke svým produktům. Toto tvrzení je absurdní. Neexistuje žádný důvod pro to, aby obchodní společnost poskytla přístup jakékoliv vládě, ať už je to americká, švédská nebo čínská společnost. Společnost Hikvision prodala desítky miliónů síťových zařízení - IP kamer a NVR. Neexistuje žádná zpráva, že by se takový přístup k zařízením uskutečnil.

Stejně tak jsou nepravdivé informace o bezúročných úvěrech, které si měl Hikvision údajně pořídit od čínské vlády ve výši 6 miliard dolarů.

 Celá zpráva je ke stažení zde.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace