Hitler měl ohledně genocidy Židů správné motivy, prohlásil japonský ministr

Hitler měl ohledně genocidy Židů správné motivy, prohlásil japonský ministr
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-ND 2.0) |Popisek: Taro Aso
31 / 08 / 2017, 07:45

Japonský ministr financí Taró Asó řekl, že Hitler měl ohledně genocidy Židů ,,správné motivy".

Japonský ministr financí Taró Asó si zadělal na pořádný problém. Prohlásil totiž, že Hitler měl v souvislosti s genocidou více než 6 milionů Židů ty ,,správné motivy". Za tento výrok si vysloužil tvrdou kritiku vlastní strany Liberální demokratické strany.

psali jsme: Hitler bydlel ve 20. letech v domě židovského majitele. Byl mu prý sympatický

Výrok japonského ministra financí také kritizovalo Centrum Simona Wiesenthala sídlící v Los Angeles. To mimo jiné monitoruje antisemitské  aktivity ve světě. Centrum vyjádřilo nad výrokem ,,zklamání a rozrušení".

,,Hitler, který zabil miliony lidí, nepředstavoval žádné dobro, i kdyby jeho motivy byly správné," prohlásila Liberální demokratická strana, pro niž je hájení jednoho z největších masových vrahů nepřijatelná. Pod tlakem vlastní strany tak vzal svůj velmi kontroverzní výrok zpět a ve svém prohlášení uvedl, že nechtěl v žádném případě Hitlera hájit.

psali jsme: Adolf Hitler byl blekotající feťák, říká novinář a spisovatel Norman Ohler

,,Je jasné z mých postřehů a poznámek, že se na Hitlera dívám v krajně negativním ohledu, a je také jasné, že jeho motivy byly špatné, řekl ministr financí v prohlášení po ostré kritice nejen z vlastních řad.

Zmíněný kontroverzní výrok ministra financí není jeho prvním, který se dotýká citlivého tématu nacismu. Již v roce 2013 prohlásil, že Japonsko by mělo následovat nacistický příklad ve věci možné změny ústavy.

 

Zdroj: theguardian.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.