Hlasování o uprchlících v Evropském parlamentu bylo jinak, ohrazují se čeští europoslanci

Hlasování o uprchlících v Evropském parlamentu bylo jinak, ohrazují se čeští europoslanci
Autor: Haeferl|Popisek: Ilustrační foto, demonstrace ve Vídni 2013
30 / 04 / 2015, 14:15

Slovní souboj mezi europoslanci na webu parlamentnilisty.cz. Kvóty nebudou, je to jen doporučení...

Ve včerejším článku "EU chce kvóty pro uprchlíky pro členské země. ČR možná bude muset přijmout víc imigrantů" jsme uvedli:

"Evropský parlament vyzývá členské státy EU, aby více přispívaly do stávajících systémů přesídlování," uvádí se v rezoluci, která požaduje po evropských zemích rovněž urychlení azylového procesu, což by umožnilo udělit azyl většímu počtu žadatelů. (Zdroj: ČTK)

Na webu parlamentnilisty.cz se mezitím strhla přestřelka mezi europoslanci.

Ing. Jan Zahradil, europoslanec za ODS včera zveřejnil článek "Lidovci a socialisté proti vlastní vládě, chtějí kvóty na uprchlíky", kde uvádí: 

Europoslanci schválili rezoluci, ve které se mimo jiné volá po přerozdělování uprchlíků mezi členské státy. Pro zvedli ruku i europoslanci za ČSSD a KDU-ČSL. Současná vládní koalice premiéra Sobotky přitom takové kvóty opakovaně odmítla. „Socialisté nepřekvapili, už v minulosti hlasovali podle diktátu své frakce a proti oficiální pozici České republiky. Zaráží mne ale to, že se pro povinné přidělování migrantů do Česka vyslovila strana, která se považuje za konzervativní,“ řekl po kontroverzním hlasování první místopředseda ODS Jan Zahradil.

Tomáš Zdechovský, europoslanec za KDU-ČSL dnes v článku "Lidovečtí europoslanci se ohrazují proti nepravdě o kvótách" uvádí:

Europoslanci za KDU-ČSL se ohrazují proti nepravdivému tvrzení Jana Zahradila z ODS, že podpořili zavedení kvót pro uprchlíky pro jednotlivé země EU. Podle lidovců je toto tvrzení naprosto lživé a lze to naprosto jednoduše prokázat zápisem z hlasování. Navíc podle lidovců poslanec Zahradil zřejmě neví, že rezoluce není závazný akt nebo záměrně nemluví pravdu. Evropský parlament přijal rezoluci o situaci uprchlíků v oblasti Středomoří, která reaguje na smrt 800 lidí ve Středomoří. „Rezoluce je forma doporučení Evropské komisi, která nemá závazný charakter. Dlouhodobě patříme s Poláky, Slováky, Maďary nebo Pobaltskými státy mezi největší odpůrce přijetí povinných kvót. Navíc rozhodnutí o povinných počtech přijatých uprchlíků je v kompetenci členských států."

Foto: HaeferlDemo "Gleiche Rechte für alle" (Refugee-Solidaritätsdemo) am 16. Februar 2013 in Wien

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace