Hlídat byt či dům pomocí chytrých telefonů? Značka Yale slaví 175. narozeniny a vylepšuje chytrá řešení pro moderní domácnosti

Hlídat byt či dům pomocí chytrých telefonů? Značka Yale slaví 175. narozeniny a vylepšuje chytrá řešení pro moderní domácnosti
Popisek: Yale Smart Living
06 / 04 / 2018, 19:00

Chytrý domov, kde předměty každodenní potřeby ovládáme hlasem nebo dálkově, už není žádnou novinkou – v roce 2016 bylo celosvětově prodáno zhruba 80 milionů inteligentních zařízení do domácnosti. Na dálkově ovládané topení, světla nebo televize jsme už zvyklí, ale pomocí chytrého řešení dokážete zabezpečit i svůj dům či byt. Společnost Yale, která letos slaví 175. narozeniny, nabízí unikátní bezpečnostní systémy pro domov i firmu.

Počet inteligentních domácností rapidně roste a očekává se, že do roku 2020 bude na světě až 26 miliard chytrých domácích zařízení. „Výzkumy ukázaly, že 62 procent majitelů domů očekává automatizaci kromě klasických předmětů denní potřeby i v oblasti bezpečnosti. To zahrnuje například inteligentní kamerové systémy a poplachová zařízení, která zasílají zprávy v reálném čase při vniknutí do domu. Patří k tomu i chytré zámky dveří, díky nimž lze umožnit například vstup hostů do domu odkudkoliv ve světě,“ komentuje unikátní mechanismus systému Yale Smart Living a zámku Yale ENTR produktový manažer značky Yale Antonín Terš.

Doposud byla chytrá řešení brána jako něco, co se hodí jen pro velké komerční budovy a luxusní domy. Ale poslední dobou se poptávka po dálkově ovládaných přístupových systémech zvyšuje i mezi majiteli bytů a rodinných domů. A právě systém Yale Smart Living je vhodný pro každou domácnost, a proto se s velkou rychlostí šíří po celém světě.

„Základem systému Yale Smart Living je jednotka Smart Hub, která řídí všechna čidla, kamery i chytré zásuvky. Můžete ji ovládat z chytrého telefonu nebo tabletu a bezpečí své domácnosti tak máte pod kontrolou kdekoli na světě,“ vysvětluje Antonín Terš.

Snadné používání inteligentních zařízení změnilo i přístup majitelů domů. Zatímco dříve bylo zvykem řešit bezpečnost až v rámci reakce na nepříjemný incident, zavedení „chytré bezpečnosti“ přepsalo vzory nákupního chování a lidé nakupují systémy proaktivně.

Díky vzdálenému přístupu odkudkoliv mají totiž zákazníci neustálou kontrolu nad svým majetkem a domovem. Navíc jednotlivá zařízení jsou funkční samostatně, takže majitelé nejsou nuceni investovat velké částky do složitého inteligentního domácího systému, ale mohou technologie přijímat vlastním tempem. Mohou zvolit i takzvaný Yale Home Hub, který funguje jako centrální komunikační systém propojující ostatní zařízení a umožňující jejich ovládání přes mobilní aplikaci. Na ten lze pak postupně napojit vše, co si nakoupí.

Zneužití chytrého odemykání se není třeba obávat. Vysoká úroveň zabezpečení je u firmy se 175letou tradicí výroby zámků standardem. Inteligentní zámky dveří jsou vyrobeny a navrženy tak, aby zahrnovaly poplašné zařízení a splňovaly klíčové bezpečnostní normy.

Globálně uznávaná značka Yale je předním inovátorem a průkopníkem inteligentních bezpečnostních zařízení komerčních a obytných budov. Své výrobky vyváží do více než 125 zemí a letos slaví významné výročí.

Další informace k nalezení na www.yalelock.com.

 

O společnosti Yale

Kořeny firmy Yale sahají až do 19. století, první obchod otevřela v roce 1843 v New Yorku. Tehdy začala rodina Yale pracovat na bezpečnostních zámcích pro banky a ve stejném roce přišla s prvním patentem na „Combination Lock“. Největší historický milník se však udál o 14 let později, kdy byl představen průlomový zámek s cylindrickou vložkou, který značku Yale mezinárodně proslavil tak, jak ji známe dnes. Tento prastarý kolíkový mechanismus pochází ze starověkého Egypta, vznikl před více než 4000 lety a stále je v bezpečnostním průmyslu hojně používán. Díky stavítkám a blokovacím kolíkům s různou délkou se zabraňuje otevření zámku bez správného klíče.

V roce 2000 koupil společnost Yale zámkový konglomerát ASSA ABLOY. Díky tomu byl v roce 2017 uveden na trh unikátní systém Yale Smart Living. Jedná se o inteligentní dveřní řešení, které umožňuje povolit vstup do domu i bez klíčů.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace