Hlídky šaría v německých městech neporušují zákony, rozhodl soud ve Wuppertalu

Hlídky šaría v německých městech neporušují zákony, rozhodl soud ve Wuppertalu
Autor fotografie: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Metropolico.org|Popisek: Saláfistický kazatel Sven Lau v roce 2010
22 / 11 / 2016, 10:45

Německý soud osvobodil muslimy z hlídek šaría. Nebyl porušen zákon.

Okresní soud ve Wuppertalu v pondělí rozhodl, že sedm muslimů, kteří se po městě pohybovali v tzv. hlídkách šaría, neporušilo zákony a jejich "uniformy nebyly sugestivně militantní nebo zastrašující," uvedl mluvčí soudu. Zdroj: BBC

Tentýž soud už loni rozhodl o tom, že hlídky ve vestách s nápisem "policie šaría" nejsou nelegální a není je možné trestat. 

Skupina sedmi mužů - ve věku od 25 do 30 let - podle policie radikálních muslimů - původně čelila až dvouletému trestu vězení za to, že do ulic pouštěli samozvané hlídky šaría, které si měly usurpovat řádné policejní pravomoci. 

Hlídky šaría ve Wuppertalu již existovaly předtím, jejich zakladatel, salafistický kazatel Sven Lau, byl již v roce 2015 zatčen za to, že podporoval teroristickou organizaci ,,Jamwa" v Sýrii, která je pobočkou Islámského státu.

Příslušníci hlídky šaría nosili na sobě světle oranžové vesty, které obsahovaly na zadní části nápis ,,policie šaría". Příslušníci této hlídky také měli mít s sebou zápisky, kde měli mít napsáno ,,šaríou kontrolovaná zóna".

Takzvané "šaría hlídky" tvořené radikálními muslimy operují i v dalších evropských městech včetně Londýna, Kodaně nebo Hamburku.


Foto: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Metropolico.org

Tagy článku