Hlídky šaría v německých městech neporušují zákony, rozhodl soud ve Wuppertalu

Hlídky šaría v německých městech neporušují zákony, rozhodl soud ve Wuppertalu
Autor: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Metropolico.org|Popisek: Saláfistický kazatel Sven Lau v roce 2010
22 / 11 / 2016, 10:45

Německý soud osvobodil muslimy z hlídek šaría. Nebyl porušen zákon.

Okresní soud ve Wuppertalu v pondělí rozhodl, že sedm muslimů, kteří se po městě pohybovali v tzv. hlídkách šaría, neporušilo zákony a jejich "uniformy nebyly sugestivně militantní nebo zastrašující," uvedl mluvčí soudu. Zdroj: BBC

Tentýž soud už loni rozhodl o tom, že hlídky ve vestách s nápisem "policie šaría" nejsou nelegální a není je možné trestat. 

Skupina sedmi mužů - ve věku od 25 do 30 let - podle policie radikálních muslimů - původně čelila až dvouletému trestu vězení za to, že do ulic pouštěli samozvané hlídky šaría, které si měly usurpovat řádné policejní pravomoci. 

Hlídky šaría ve Wuppertalu již existovaly předtím, jejich zakladatel, salafistický kazatel Sven Lau, byl již v roce 2015 zatčen za to, že podporoval teroristickou organizaci ,,Jamwa" v Sýrii, která je pobočkou Islámského státu.

Příslušníci hlídky šaría nosili na sobě světle oranžové vesty, které obsahovaly na zadní části nápis ,,policie šaría". Příslušníci této hlídky také měli mít s sebou zápisky, kde měli mít napsáno ,,šaríou kontrolovaná zóna".

Takzvané "šaría hlídky" tvořené radikálními muslimy operují i v dalších evropských městech včetně Londýna, Kodaně nebo Hamburku.


Foto: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Metropolico.org

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace