Hnutí Úsvit chce ilegální uprchlíky deportovat z Evropy.Na demonstraci byli i zástupci Pegidy

Hnutí Úsvit chce ilegální uprchlíky deportovat z Evropy.Na demonstraci byli i zástupci Pegidy
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Demonstrace proti uprchlíkům, pražské nám. Míru (Úsvit-Národní Koalice a Blok proti islámu)
28 / 10 / 2015, 16:30

Na čtyřech manifestacích po celé republice se demonstrovalo proti ilegálním imigrantům. "Musíme se postavit islamizaci Evropy a České republiky"

 

Úsvit – Národní Koalice a Blok proti islámu zorganizovaly současně ve čtyřech městech demonstrace proti uprchlíkům. V Praze na náměstí Míru se setkalo ve 14 hodin přes 3000 demonstrantů s českými vlajkami. Vystoupil i předseda německého hnutí Pegida (Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu) Lutz Bachmann, který pronesl: „Teď je důležité, aby spolupracovali všichni evropští vlastenci, abychom mohli čelit této hrozbě. Jsme silní a dokážeme to!“ po jeho slovech následovalo skandování a bouřlivý potlesk.

Redakce/Předseda Úsvitu Miroslav Lidinský

Stejné demonstrace proběhly i v Brně na náměstí Svobody, kde bylo přes 1500 lidí, v Ústí nad Labem na Mírovém náměstí a v Ostravě na Masarykově náměstí. 

"Celá Evropa je vystavena největší hrozbě v historii. V Evropě se nyní pohybují statisíce nelegálních imigrantů, kteří nerespektují pravidla a zákony evropských zemí. Statisíce lidí, kteří můžou zničit Evropu a Českou republiku takovou, jakou ji známe. Pokud tyto migrační vlny okamžitě nezastavíme, zhroutí se celý náš kulturní a sociální systém. Tohle přeci nechceme!" řekl předseda hnutí Miroslav Lidinský.

Podle Lidinského je celý problém v postoji politiků, včetně těch českých, kteří "nemají odvahu se problému postavit čelem" a německá kancléřka Merkelová uprchlíky ještě zve do Evropy. Podle dalších řečníků, mezi nimiž byl například Martin Konvička, nebo poslanec Marek Černoch je nutné, aby česká vláda především zajistila ochranu našich státních hranic a přestala financovat výstavbu ubytoven pro imigranty.

Hnutí Úsvit navrhuje postupovat stejným způsobem jako americká vláda v 50. letech, kdy se USA potýkaly s obrovskou imigrační vlnou levné pracovní síly z Mexika. V roce 1954 totiž americký prezident  Dwight Eisenhower nařídit takzvanou operaci Wetback, při které byl vystěhován přes jeden milion nelegálních imigrantů.  Miroslav Lidinský navrhl postupovat stejným způsobem a poslanci Úsvitu chtějí předložit  zákon, který by poslal nelegální imigranty z Evropy zpět do jejich domovských zemí.  

Redakce/ Demonstrace NE ISLÁMSKÉ IMIGRACI!

Demostranty podpořili zástupci PEGIDY Lutz Bachmann, a Tatjana Festerling, dále předseda národní hnutí Ruch narodowy Jerzy Kenig z Polska, předseda Bloku proti islámu doc.Martin Konvička, předseda Úsvitu – Národní koalice Ing.Miroslav Lidinský, senátor Jaroslav Doubrava, poslanci strany Úsvit – Národní Koalice Jana Hnyková, Olga Havlová, Martin Lank, Karel Fiedler, David Kádner a v neposlední řadě předseda poslaneckého klubu Martin Černoch, který na závěr zazpíval českou státní hymnu. Svou zdravici přednesli také motorkáři, kteří svou účastí několika desítek jezdců akci podpořili.

Úsvit zároveň vydal tiskovou zprávu, ve které uvádí: "Chceme také dementovat mediální spekulace o potyčkách a násilnostech na pražském setkání. Po té, co se skupina mladých výtržníků soustředěných kolem profesora Martina C.Putny pokusila opakovaně narušit  pokojnou demonstraci, byla policií oddělena od povolené akce a následně vytlačena z náměstí. Není tedy pravda, že na místě došlo ke střetům."





 

 

 

Tagy článku