Drsná ředitelka nemocnice: Zabila postupně 320 lidí, aby se uvolnila lůžka. Pacienti, když umírali, prosili o milost

Drsná ředitelka nemocnice: Zabila postupně 320 lidí, aby se uvolnila lůžka. Pacienti, když umírali, prosili o milost
Popisek: Virginia de Souza
08 / 04 / 2018, 18:00

Dr. Virginia de Souza to vzala od podlahy: „Nemáme peníze, kdo umírá, ať jde pryč.“ Výsledkem tohoto pojetí je 320 mrtvých. Někteří prosili o vodu, jiní o slitování, nebo šanci setkat se s rodinou.

Účet smrti paní de Souza přesahuje dokonce i doktora Kevorkiana (Doktor Smrt), který vyprovodil na smrt 130 lidí. V jeho pojetí byla smrt dobrovolná či dokonce vyžádaná, kdežto v pojetí brazilské lékařky šlo primárně o volná lůžka.

psali jsme: Zabila své děti a pak prosila v televizi údajného únosce, ať jí její andílky vrátí

Její nemocnice se neustále prala se státními dotacemi. Na konci se tak ocitl poměr živých a mrtvých, kde umírající neměli šanci.

„Nikoho jsme nezabila. Jen praktikuji medicínu tak, jak by měla být praktikována,“ říká na svou obranu Dr. de Souza. Skandál její katolické nemocnice nabyl obrovských rozměrů a zabýval se jim dokonce i papež.

psali jsme: Henry Lee Lucas a jeho skleněné oko: Opravdu postupně zabil 3 tisíce lidí, nebo se jen přiznával k cizím vraždám, protože si chtěl zakouřit?

„Život je víc, než smrt“, řekl k tomu – pro mnohé lakonicky – papež František, kterého dovedla improvizace k přežití ve funkci. Na této vlně přežívá i de Souza, která unikla jen o vlásek odsouzení smrti s cejchem „Největší vražedkyně všech dob.“

Ředitelka nemocnice nyní zpytuje své svědomí v doživotním žaláři.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.