Holandská policie posílá proti nelegálním dronům cvičené orly

Holandská policie posílá proti nelegálním dronům cvičené orly
Autor fotografie: Pixabay/skeeze|Popisek: Ilustrační foto
01 / 02 / 2016, 16:15

V rámci nové studie začali holandští policisté trénovat orly, aby likvidovali drony, které porušují předpisy nebo ohrožují veřejnost.

Ve spolupráci se soukromou firmou se musí divocí ptáci nejdřív naučit rozpoznávat bezpilotní letadla. Jakmile je spatří, mají za úkol chytit je do drápů a odletět s ním na bezpečné místo.

Mluvčí policie uvedl, že v další fázi projektu bude testováno, jak ochránit dravce před poraněním vrtulemi dronů.

Zdroj: engadget.com

Psali jsme také:

Na Michiganské univerzitě v USA vyvinuli likvidátor dronů

Rakouského lyžaře málem sejmul dron

Americký DroneDefender proti soukromým dronům

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace