Holding CSG daroval respirátory MZV, pomohou českým diplomatům na zahraničních misích

Holding CSG daroval respirátory MZV, pomohou českým diplomatům na zahraničních misích
Autor fotografie: CSG|Popisek: Předání respirátorů
21 / 04 / 2020, 15:30

Holding CZECHOSLOVAK GROUP daroval Ministerstvu zahraničních věcí 2000 kusů respirátorů typu KN95. Respirátory budou používat čeští diplomaté působící na zastupitelských úřadech v zahraničí. Zásilka respirátorů, které snižují riziko nákazy infekcí, navýší rezervy ochranných prostředků pro diplomaty dodané českým státem.

CZECHOSLOVAK GROUP dlouhodobě pomáhá hájit obchodní, politické a kulturní zájmy České republiky. „Czechoslovak Group je exportně orientovaná korporace. Proto je pro nás velmi důležitá podpora, kterou nám české diplomatické mise a zastupitelské úřady u exportních projektů poskytují. Jsme rádi, že můžeme přispět k tomu, aby čeští diplomaté pracovali v bezpečných podmínkách,“ uvedl ředitel bezpečnosti, interního auditu a compliance CSG Milan Cícer.

„Zastupitelské úřady ČR v zahraničí i v současné situaci fungují a dělají maximum jak pro české občany v nouzi, tak pro podporu českého exportu. Každá pomoc, a to včetně ochranných prostředků pro diplomaty, je vítaná,“ sdělila mluvčí Ministerstva zahraničních věcí Zuzana Štíchová.

Dodávka respirátorů českým diplomatům je jedním z více druhů pomoci holdingu při zvládání pandemie. CZECHOSLOVAK GROUP také věnoval respirátory Pardubickému kraji. Společnost TATRA TRUCKS zase v těchto týdnech přednostně servisuje tatrovky, které využívají čeští záchranáři, hasiči a armáda. Zvládnout krizi na Slovensku pomáhají kontejnerové nemocnice dalšího člena skupiny, MSM Group. Kontejnerové nemocnice nyní slouží v Trenčíně jako odběrová místa pro pacienty s podezřením na nákazu koronavirem. Další kontejnery se využívají v Trnavě a Bojnicích.

Společnost EXCALIBUR ARMY mezitím představila novinku v podobě dekontaminačního vozidla DECON. Jde o speciální vozidlo určené pro rychlou dekontaminaci a dezinfekci, které své uplatnění najde mimo jiné právě při epidemiích a dalších situacích přinášejících ohrožení zdraví a životů obyvatelstva.

Všechny společnosti holdingu i za přísných bezpečnostních opatření zavedených kvůli pandemii covid-19 obchodují a vyrábějí.

 

O holdingu CZECHOSLOVAK GROUP

CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) je holding navazující na tradici československého průmyslu s výrobními a vývojovými kapacitami v západní, střední i východní Evropě a obchodními aktivitami na všech osídlených kontinentech. Podporuje rozvoj moderních i tradičních českých a slovenských společností, jež se věnují obranné a civilní průmyslové výrobě a obchodu, a to včetně vývojově náročných high-tech oborů. Součástí skupiny je legendární automobilka Tatra, jeden z nejstarších výrobců automobilů na světě a globální výrobce a dodavatel těžkých užitkových vozidel do nejnáročnějších podmínek. Společnosti CSG jsou také nejvýznamnějšími výrobci speciální pozemní techniky v České republice. Svébytnou součástí holdingu je divize Aerospace, kam patří společnosti zaměřené na vývoj a výrobu radarů, systémů řízení letového provozu, letecký výcvik a servis civilních letadel. Společnosti skupiny CSG působí i v železničním průmyslu a metalurgii. Většina produkce CSG směřuje na export. Některé podniku skupiny jsou také významnými dodavateli techniky a služeb pro domácí bezpečnostní sektor.

Tagy článku