Holding CZECHOSLOVAK GROUP koupil společnost CS SOFT

Holding CZECHOSLOVAK GROUP koupil společnost CS SOFT
Popisek: CSG
10 / 01 / 2018, 15:00

CZECHOSLOVAK GROUP a.s., český holding průmyslových společností, koupil do svého portfolia společnost CS SOFT a.s., inovativního českého vývojáře softwaru pro řízení letového provozu s dlouholetou tradicí. Cena transakce je neveřejná.

CZECHOSLOVAK GROUP a.s., průmyslový holding stoprocentně vlastněný českým podnikatelem Jaroslavem Strnadem a řízený jeho synem Michalem z pozice generálního ředitele, má hlavní pilíře podnikání v automobilovém, železničním a obranném průmyslu. Silně se ale rozvíjí i v oblasti leteckého průmyslu: jeho členem jsou i letecké opravny Job Air Technic či společnost European Air Services orientovaná na výcvik a další služby v letectví.

CS SOFT a.s. se primárně zabývá výzkumem, vývojem, implementací a následným servisem ATM (Air Traffic Management) řešení pro specifickou oblast letectví – řízení letového provozu. Společnost byla založena již v roce 1988 Ing. Ivanem Camrdou, který společnost dodnes řídí. Mezi nejvýznamnější zákazníky CS SOFTu patří kromě českého státního podniku Řízení letového provozu ČR i organizace řídící letový provoz ve Spojených arabských emirátech, v Bangladéši, na Filipínách, v Izraeli, Litvě, Indonésii, Slovinsku či USA.

Michal Strnad, generální ředitel CZECHOSLOVAK GROUP, k nejnovější akvizici říká: „Kromě orientace na tradiční průmysl míříme i na high-tech odvětví. Díky naší celosvětové obchodní síti chceme plnit roli strategického investora, který přinese CS SOFTu expanzi na nové trhy a posílí jeho postavení vůči silným konkurentům v Evropě i ve světě.“

Ing. Ivan Camrda, zakladatel a majitel CS SOFTu, uvádí: „Společnost, kterou jsem budoval, oslaví příští rok již 30 let své existence. Jsem hrdý na své zaměstnance a na to, co jsme v CS SOFTu za tu dobu dokázali. Naše dlouholetá praxe v oblasti vývoje a zavádění systémů pomohla pozvednout úroveň poskytování služeb řízení letového provozu v ČR i některých dalších zemích. Zároveň se nám podařilo vytvořit zajímavé, provozně ověřené portfolio produktů, pro které bychom rádi našli ještě větší uplatnění v zahraničí. Jsem proto rád, že o nás projevil zájem právě holding CZECHOSLOVAK GROUP, kterého považuji za významného hráče v československém průmyslu se sympatickou filosofií podnikání a který dokázal úspěšně expandovat do zahraničí. Od naší spolupráce si slibuji zejména zvýšení naší konkurenceschopnosti a podporu v mezinárodním obchodu.“

Ing. Ivan Camrda bude se svým synem ve společnosti dál manažersky působit a řídit ji po stránce budoucího rozvoje. Holding CZECHOSLOVAK GROUP a jeho obchodně orientované společnosti budou přinášet CS SOFTu nové obchodní příležitosti.

O společnosti CS SOFT

CS SOFT je první a nejdéle existující českou soukromou softwarovou společností s téměř 30letou historií, která vyvíjí vysoce pokročilé certifikované ATM (Air Traffic Management) systémy s veškerou servisní podporou dostupnou všem zákazníkům. Produkty a služby CS SOFT zahrnující například systémy pro oblastní řízení (ACC), přibližovací služby (APP), věžové řízení (TWR), letovou informační službu (FIS) či systémy zajišťující datovou výměnu mezi jednotlivými složkami letiště jsou na světové špičce a konkurují i předním nadnárodním korporacím v oboru. Společnost disponuje několika vývojovými centry v ČR, která úzce spolupracují s řídícími letového provozu, letišti, handlingovými agenturami a záchrannými složkami i s předními českými univerzitami. Vedle systémů pro řízení letového provozu se společnost zabývá i vývojem a dodávkami dalších produktů jako jsou multi-trackery, simulátory pro dispečery letového provozu a produkty uzpůsobené pro provozovatele letišť. CS SOFT také spolupracuje s nejvýznamnějšími světovými leteckými producenty, jako jsou například Airbus Defence and Space či Israel Aerospace Industry, nebo institucemi, jako je český státní podnik Řízení letového provozu ČR.

O holdingu CZECHOSLOVAK GROUP

CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) je holding navazující na tradici československého průmyslu, který podporuje a dále rozvíjí aktivity tradičních českých a slovenských společností v oblasti civilní i obranné průmyslové produkce. Jeho portfolio zahrnuje výrobu a prodej strojírenských produktů pro automobilový, železniční a letecký průmysl či brzdových systémů pro kolejová vozidla, hodinářský průmysl, speciálních vozidel, terénních nákladních automobilů, zbraní a zbraňových systémů či munice. Skupina klade silný důraz na kvalitu svých produktů a služeb a na exportní aktivity. S produkty společností holdingu se lze setkat na všech kontinentech a počet jeho zákazníků se stále rozrůstá. Podniky holdingu CZECHOSLOVAK GROUP v roce 2017 zaměstnávaly více než 8000 osob a v roce 2016 vygenerovaly tržby v hodnotě 15,4 mld. Kč.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.