Holding CZECHOSLOVAK GROUP slavnostně převzal významnou srbskou strojírenskou společnost IMK 14. Oktobar

Holding CZECHOSLOVAK GROUP slavnostně převzal významnou srbskou strojírenskou společnost IMK 14. Oktobar
Popisek: Slavnostní předání IMK 14. Oktobar holdingu CSG
16 / 10 / 2017, 19:00

V sobotu 14. října se v srbském Kruševaci konal slavnostní akt předání společnosti IMK 14. Oktobar do rukou zástupců holdingu CZECHOSLOVAK GROUP. Aktu předání bývalého státního podniku novým vlastníkům se zúčastnili vysocí političtí představitelé Srbska v čele s premiérkou Anou Brnabić, ministrem vnitra, obrany, hospodářství i práce a další významní hosté.

Skupina MSM GROUP, slovenská část holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG), před časem uspěla ve výběrovém řízení na nového vlastníka významné společnosti IMK 14. Oktobar. Tradiční srbská společnost se před dvěma lety dostala do konkurzu a radikálně omezila svou produkci. Průmyslový holding CSG, který v České republice i na Slovensku zachránil několik tradičních průmyslových firem, tak rozšířil své aktivity mimo území bývalého Československa.

Je symbolické, že předání společnosti IMK 14. Oktobar se odehrálo právě 14. října. Tento den si obyvatelé Kruševace připomínají výročí osvobození města v druhé světové válce a na počest této události podnik nese i své jméno. „Jsme velice rádi, že můžeme začít pracovat na záchraně dalšího tradičního průmyslového podniku, který měl v posledních letech problémy, ale zároveň má velký potenciál k návratu k prosperitě. V tom holding CSG uspěl již v několika společnostech jak v České republice, tak na Slovensku,“ uvedl Jaroslav Strnad, majitel holdingu CSG, který se slavnostního aktu také zúčastnil.

Srbská společnost IMK 14. Oktobar sídlící ve městě Kruševac ještě v roce 2007 zaměstnávala přibližně 8000 zaměstnanců. Do konkurzu se dostala před dvěma lety a v současné době v ní pracuje pouze 130 zaměstnanců. „Slíbili jsme srbskému prezidentovi Aleksandarovi Vučićovi, že plně obnovíme výrobu ve IMK 14. Oktobar, získáme nové zakázky a vytvoříme nové pracovní příležitosti, a tím také budeme dále šířit dobré jméno srbského průmyslu. Proto plánujeme opětovné spuštění civilního výrobního programu, který byl prakticky ukončen, a zároveň chceme nastavit parametry spolupráce jak s firmami skupiny MSM GROUP, tak holdingu CSG,“ uvedl Marián Goga, prezident skupiny MSM GROUP. Noví majitelé chtějí hned po převzetí srbské firmy provést audit výrobního závodu.

Holding CSG již v minulosti dokázal ve spolupráci s obchodními partnery zachránit například tradiční českou automobilku TATRA TRUCKS, leteckou opravnu JOB AIR Technic, dále byla letos po několika letech znovu obnovena výroba ve společnosti AVIA Motors. Na Slovensku holding nyní pracuje na záchraně tradičního podniku ZTS Metalurg v Dubnici nad Váhom.

 

O holdingu CZECHOSLOVAK GROUP

CZECHOSLOVAK GROUP (zkráceně CSG) je holding navazující na tradici československého průmyslu, který podporuje a dále rozvíjí aktivity tradičních českých a slovenských společností v oblasti obranné i civilní průmyslové produkce. Jeho portfolio zahrnuje výrobu a prodej vojenských a speciálních vozidel, terénních nákladních automobilů, zbraní a zbraňových systémů, munice, strojírenských produktů pro automobilový, železniční a letecký průmysl či brzdových systémů pro kolejová vozidla, stejně jako silniční dopravní a logistické služby. Skupina klade silný důraz na kvalitu svých produktů a služeb a na exportní aktivity. S produkty společností holdingu se lze setkat na všech kontinentech a počet jeho zákazníků se stále rozrůstá. Podniky holdingu CZECHOSLOVAK GROUP v roce 2016 zaměstnávaly více než 6000 osob a vygenerovaly tržby v hodnotě 15,4 mld. Kč.

O holdingu MSM GROUP

MSM GROUP je holding zastřešující dceřiné společnosti s portfoliem v segmentu obranného a civilního strojírenského průmyslu. Cílem skupiny je strategické vedení dceřiných společností k efektivnímu získávání zakázek v rámci své nabídky služeb. Společnosti ve skupině svým portfoliem pokrývají kompletní životní cyklus munice, vojenské kolové a pásové techniky a radionavigační elektrotechniky. Činnosti zahrnují vývoj, konstrukci, výrobu, ale i následný servis, opravy, revize či modernizaci, včetně nabídky transferu příslušných technologií.

O společnosti IMK 14. Oktobar

IMK 14. Oktobar je tradiční srbská společnost, která se soustředila především na civilní program výroby stavebních a zemědělských strojů a také klasické třískové obrábění. Součástí portfolia je též obranný segment zaměřený na výrobu velkorážové munice. Společnost byla založena v roce 1923 jako firma specializující se na opravy a výrobu vozidel. Někdejší významná srbská společnost se před dvěma lety dostala do konkurzu. V současnosti má jen 130 zaměstnanců a 75 procent jejího obratu tvoří výroba pro obranný průmysl.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace