Hollande: Nevolte Le Penovou, v sázce je osud Evropy!

Hollande: Nevolte Le Penovou, v sázce je osud Evropy!
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: Francois Hollande
04 / 05 / 2017, 14:00

Dosluhující prezident Francois Hollande apeloval na voliče, ať nevolí Marine Le Penovou.

Podle něho v sázce členství v EU a jednota Francie. Prezident Francois Hollande, který bude brzy vystřídán buď Marine Le Penovou, či Emmanuelem Macronem, vyzval Francouze, ať ,,zamítnou" Le Penovou a volí Macrona, které ho sám podpořil.

Podle dosluhujícího prezidenta by případné zvolení Le Penové znamenalo pro Francii katastrofu nejen politickou, ale i ekonomickou. Hollande ve svém projevu z Elysejského paláce prohlásil, že odchod z eurozóny, pro nějž se Le Penová vyslovuje, by pro Francii znamenalo ,,ekonomickou devastaci" a ohrozilo by svobodu.

Hollande řekl, že to je právě Le Penová, kdo ,,hluboce rozděluje" francouzskou společnost v době, kdy teroristické hrozby volají po jednotě a soudržnosti francouzského národa. ,,Přítomnost krajně pravicového kandidáta ve druhém kole prezidentské volby je risk pro naši zemi. V sázce je jednota národa, členství v Evropské unii a postavení Francie ve světě," zmínil ve svém projevu Hollande. Podle prezidenta, jehož popularita za poslední dva roky strmě poklesla, by případným zvolením Le Penové novou hlavou státu byly navíc ohroženy trhy.

Hollande již před měsícem prohlásil, že udělá vše, co je v jeho silách, aby zabránil vítězství krajní pravice a Le Penové, což bere jako svou poslední povinnost v roli francouzského prezidenta.

 

psali jsme:

Francouzský prezident Hollande varuje: Le Penová může vyhrát volby. Udělám vše pro to, abych tomu zabránil

 

Zdroj: reuters.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace