Hollande už nebude obhajovat prezidentskou funkci

Hollande už nebude obhajovat prezidentskou funkci
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Francois Hollande
02 / 12 / 2016, 05:00

Francouzský prezident Francois Hollande se příští prezidentské volby překvapivě nezúčastní. Oznámil to včera večer v přímém televizním přenosu z Elysejského paláce.

Hollande prohlásil, že se nezúčastní příští prezidentské volby proto, že by zřejmě neshromáždil dostatečnou podporu pro svou další kandidaturu, a že svou neúčastí v další volbě francouzského prezidenta, která se uskuteční již na jaře příštího roku, se bude snažit zabránit rozpadu demokratické levice, především socialistické strany. Ta má v současnosti se svými spojenci většinu v parlamentu.

V televizním přenosu Hollande také řekl, že do konce svého mandátu ,,bude jeho jedinou povinností pokračovat ve vedení své země".

Hollande ale také bral na zřetel ,,prezidentské" aktivity premiéra Manuela Vallse, který se po delším zvažování rozhodl, že bude kandidovat i proti Hollandovi v primárkách socialistické strany. S Vallsem se dostal v posledních měsících Hollande do rozporu.

V Hollandově rozhodování hrála nemalou roli i jeho velmi nízká popularita, která se navzdory stoupajícím hospodářským výsledkům, stále snižuje.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku