Hollande už nebude obhajovat prezidentskou funkci

Hollande už nebude obhajovat prezidentskou funkci
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Francois Hollande
02 / 12 / 2016, 05:00

Francouzský prezident Francois Hollande se příští prezidentské volby překvapivě nezúčastní. Oznámil to včera večer v přímém televizním přenosu z Elysejského paláce.

Hollande prohlásil, že se nezúčastní příští prezidentské volby proto, že by zřejmě neshromáždil dostatečnou podporu pro svou další kandidaturu, a že svou neúčastí v další volbě francouzského prezidenta, která se uskuteční již na jaře příštího roku, se bude snažit zabránit rozpadu demokratické levice, především socialistické strany. Ta má v současnosti se svými spojenci většinu v parlamentu.

V televizním přenosu Hollande také řekl, že do konce svého mandátu ,,bude jeho jedinou povinností pokračovat ve vedení své země".

Hollande ale také bral na zřetel ,,prezidentské" aktivity premiéra Manuela Vallse, který se po delším zvažování rozhodl, že bude kandidovat i proti Hollandovi v primárkách socialistické strany. S Vallsem se dostal v posledních měsících Hollande do rozporu.

V Hollandově rozhodování hrála nemalou roli i jeho velmi nízká popularita, která se navzdory stoupajícím hospodářským výsledkům, stále snižuje.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.