Holocaust je falešná historie. Vandalové pomalovali antisemitským nápisem americkou synagogu

Holocaust je falešná historie. Vandalové pomalovali antisemitským nápisem americkou synagogu
Autor: flickr.com|Popisek: synagoga
24 / 03 / 2017, 09:00

Neznámí vandalové pomalovali synagogu v americkém Seattlu.

Do vlny antisemitských výhrůžek židovským centrům po celé USA nově spadá i poničení synagogy v Seattlu. Na její zdi napsali neznámí vandalové, že ,,Holocaust je falešná historie".

Rabín Daniel Weiner je tímto skutkem znechucen a ihned povolal na místo polici, která začala čin vyšetřovat jako vandalismus. Policie našla před synagogou podezřelou krabici, v ní však nakonec nebyl nebezpečný materiál.  

související: V Británii vzrostl počet protižidovských incidentů

,,Jsme neoblomně přesvědčeni v našem názoru, že nepřipustíme netoleranci a rostoucí klima nenávisti, abychom definovali kdo jsme, jak žijeme a jaký náš národ může být," napsal Weiner na oficiálních stránkách synagogy. Starosta Seattlu Ed Murray čin vandalů také odsoudil a na svém twitterovém účtu poznamenal, že takové činy z nenávisti jsou ,,hluboce znepokojující".

Poškození synagogy v Seattlu je součástí antisemitské vlny od začátku tohoto roku. Od té doby se více než 140 židovských center či synagog stalo terčem antisemitských a nenávistných výhrůžek. Poničeno také bylo několik židovských hřbitovů.

 

psali jsme:

Muž se sekyrou vyhrožoval židům před synagogou v britském Prestwichi

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace