Holubí špion ,,infiltroval" Indii a zalarmoval i tajné služby

Holubí špion ,,infiltroval&quote; Indii a zalarmoval i tajné služby
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: holub
16 / 02 / 2017, 11:30

Bizarní příhodu zaznamenali indičtí policisté.

Pandžábští policisté po dvou hodinách ,,boje" nejprve chytili ,,holubího špiona", který měl na krku štítek s nápisem ,,5547 Janbaz Khan" a telefonní číslo.

Potom, co byl podezřelý opeřenec vsazen do klece, byly dokonce zalarmovány tajné služby, zda se v tomto případě nejedná o ,,rozvratnou" akci Pákistánu.

Kvůli nedbalosti jednoho z policistů v indickém Vijainagaru se však podařilo holubovi ze své provizorní ,,vazby" uletět. Když se chtěl na holubího špiona policista podívat, tak ji ze zvědavosti otevřel a umožnil holubovi vyletět.

,,Ptačí špioni" však nejsou v této oblasti ničím novým. V minulosti se používali k podobným akcím sokoli, kteří byli často zachytáváni odpovědnými úřady kvůli podezřelým informacím či vzkazům, které na sobě nesli a jež chtěli předat ,,nepříteli".

 

psali jsme: 

Slovenská tajná služba upozornila na aktivity cizích služeb

 

Zdroj: indianexpress.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace