Horáček proti Zemanovi nemá šanci. Chce se zřejmě jen zviditelnit

Horáček proti Zemanovi nemá šanci. Chce se zřejmě jen zviditelnit
Autor: Flickr.com|Popisek: Miloš Zeman
21 / 10 / 2016, 13:00

Má ale reálnou šanci proti dlouholetému matadorovi české politiky uspět? Skoro žádnou. Známý textař a skladatel si zřejmě ukousl až moc velké sousto. Jednoduše proto, že nedorostl takového formátu, jaký Miloš Zeman i s jeho chybami představuje.

KOMENTÁŘ

Horáček je bezesporu výraznou tváří české hudební scény již od devadesátých let, nicméně pokud chce skutečně soupeřit se Zemanem o prezidentský stolec, musí mít také relevantní politické zkušenosti. A ty prostě nemá. Tedy kromě toho, že v roce 1989 v rámci své iniciativy Most spolu s Michaelem Kocábem prostředkoval jednání mezi Občanským fórem a tehdejší komunistickou mocí. 

Horáček navíc vždy odmítal členství v politické straně. Známý textař se tak nemůže na rozdíl od Zemana opřít o relevantní politický životopis, což je v klání o nejvyšší ústavní funkci závažný hendikep. Také nemá svůj věrný okruh příznivců, kteří by jej ve vhodnou chvíli veřejně podpořili.

Horáček se tak snaží možná jen zviditelnit, protože pokud je realistou, musí vědět, že jeho šance zvítězit je toliko mizivá, nebo se limitně blíží nule.

Jeho snažení však může skončit ještě dříve, než začalo. Podle české ústavy potřebuje minimálně padesát tisíc podpisů, aby byl zařazen jako relevantní kandidát do prezidentské volby.

Všechny trumfy v ruce tak drží současný prezident. Ten, kdo chce skutečně Zemana v příští prezidentské volbě porazit, musí být skutečně těžký kalibr. V současné době nikdo takový na české politické scéně není. A pokud se zhruba do roka neobjeví, pak Zeman na devadesát procent prezidentský úřad obhájí.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace