Hoří chemický závod u Houstonu

Hoří chemický závod u Houstonu
Popisek: Ilustrační foto
15 / 08 / 2015, 12:15

Po výbuších v Číně, českém Chemopetrolu a Rusku hoří chemička i v USA.

V pátek v 16:30 otřásla série explozí naftovým polem chemické dodavatelské firmy severně od Houstonu. Požár vyvolal minimálně tři poplachy, černý dým vystoupal vysoko na oblohu.

Podle oficiálních zdrojů nedošlo k žádnému úmrtí, hasičům trvalo dvě hodiny, než dostali oheň pod kontrolu v závodě společnosti DrillChem.

„Závod byl naštěstí v době požáru prázdný, a jsme šťastní, že nedošlo k žádným obětem,“ řekl CEO DrillChemu, Brandon Hayes. „Spolupracujeme s úřady na zjištění důvodu požáru a posouzení rozsahu škod.“

Zásahu se zúčastnilo několik hasičkých sborů, na místo dorazily i sanitky. Obyvatelům vokruhu asi3 kilometrů bylo doporučeno zůstat doma. Večer bylo upozornění sníženo na 1 kilometr.

Příčiny exploze nejsou jasné, vyšetřování již začalo.

Zdroj: CBS News

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace