Hoří v San Diegu americká bojová loď USS Freedom?

Hoří v San Diegu americká bojová loď USS Freedom?
Autor: Twitter|Popisek: Z USS Freedom se valí kouř
19 / 02 / 2016, 18:45

Americký novinář Dennis O'Neill umístil před hodinou na svůj Twitterový účet snímek lodi USS Freedom, ze které se valí mračna kouře.

Americké námořnictvo ihned přispěchalo s vysvětlením, že kouř vznikl díky spuštění motorů, které byly odstaveny během modernizace této lodi třídy LCS, kterou námořnictvo převzalo v roce 2008.

Lodě LCS od Lockheedu trpí nedostatečnou schopností se sama bránit útokům a poslední dobou i problémy s pohonem.

V prosinci 2015 a lednu 2016 došlo ke dvěma odstávkám lodí, konkrétně USS Forth Worth musela být odstavena v Singapuru po asi ročním provozu v západním Pacifiku a v půlce prosince 2015 přestal fungovat pohon lodi stejné třídy USS Milwaukee a ta musela být potupně odvlečena do přístavu.

Obě lodi vyrobené u firmy Lockheed Martin mají problémy se zanášením motorů kovovými úlomky a hoblinami.

Přístav v San Diegu je domovským přístavem USS Freedom od doby jejého zařazení k US Navy.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace