Horko nad Černým mořem: Ruská stíhačka ohrožovala americký výzvědný letoun

Horko nad Černým mořem: Ruská stíhačka ohrožovala americký výzvědný letoun
Popisek: Ilustrační foto Su-27
29 / 01 / 2016, 22:15

Podle Pentagonu se ruský stíhací letoun přiblížil na necelých 5 metrů k americkému výzvědnému stroji.

Podle mluvčího amerického ministerstva obrany se ruská stíhačka Su-27 25. ledna připojila k americkému výzvědnému letounu RC-135U, který se pohyboval nad Černým mořem přibližně 60 kilometrů od ruského pobřeží, tedy nad mezinárodními vodami.

Ruský letoun se dostal v jednu chvíli asi až na 4,5 metru od amerického a ohrozil tak prý jeho řiditelnost. Americká strana incident vyšetřuje, její RC-135U byl na rutinní misi a byl tímto "neprofesionálním a nebezpečným" manévrem ohrožen.

K události došlo i přesto, že mezi USA a Ruskem je uzavřené memorandum o bezpečnosti letů mezi jejich letadly.

Zdroj: Twitter, The Aviationist

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace