Horor na palubě letadla EasyJet. Výkřiky "Alláhu Akbar!" a "Zemřeme!"

Horor na palubě letadla EasyJet. Výkřiky &quote;Alláhu Akbar!&quote; a &quote;Zemřeme!&quote;
Popisek: Ilustrační foto
11 / 09 / 2016, 18:45

Za jedenáct minut zařval muž 29 krát "Alláhu Akbar!", 17 krát "Smrt se blíží!" a 9 krát "Zemřeme!".

S touto statistikou přišel britský list mirror.co.uk, který zároveň uvádí, že cestující byli po celou dobu letu doslova "hrůzou zkamenělí".

Co se odehrávalo za letu, popisuje pro list očitá svědkyně Lucy O'Sullivan z Kentu, která uvedla: "Byl to ten nejhorší možný scénář, protože jsme samozřejmě nemohli vystoupit a ani jsme nevěděli, co se vlastně děje. Nikdo nám nic nevysvětli, bylo to velmi skličující. Už když jsme nastoupili do letadla, kopal a mlátil sebou, mysleli jsme, že má nějaký záchvat. Když jsme přišli blíž, uviděli jsme, že je spoutaný."

Britské ministerstvo vnitra totiž deportovalo neúspěšného žadatele o azyl z letiště Gatwick nedaleko Londýna do italských Benátek v běžném leteckém spoji dne 23.srpna. Hned po přistání odvedla muže italská policie.

Cestující současně uvedli, že údajně nesměli používat toalety v zadní části letadla a stevardi jim prý rovněž zakázali vše fotografovat a nahrávat. 

 

 

Mluvčí EasyJetu řekl, že evidují z letu pouze tři stížnosti a dodal, že "cestující nebyli v žádném případě v ohrožení, protože muže eskortovali zaměstnanci ministerstva vnitra." Britské úřady se odmítly k celé věci vyjádřit. 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace