Horor v Německu pokračuje: Útočník zastřelil lékaře v berlínské univerzitní nemocnici

Horor v Německu pokračuje: Útočník zastřelil lékaře v berlínské univerzitní nemocnici
26 / 07 / 2016, 15:00

Podle agentury Reuters policisté nevidí v dnešní střelbě žádnou spojitost s terorismem.

Útočník zastřelil lékaře v areálu Fakultní nemocnici Benjamina Franklina ve čtvrti Steglitz v jihozápadním Berlíně. Střelec byl jedním z pacientů a poté co zaútočil na lékaře, spáchal sebevraždu. Lékař svým zraněním podlehl. 

„Lékař byl těžce zraněn, podle informace, kterou mám k dispozici, je jeho stav kritický, možná je právě operován, nic víc zatím říci nemohu. Člověk, který na něj střílel, se sám zastřelil", řekla mluvčí policie. 

Okolí nemocnice policie uzavřela. Oznámila také, že situaci má plně pod kontrolou a že nehrozí žádné další nebezpečí. 


Útok přišel  po méně než 48 hodinách poté, co se syrský uprchlík Mohammad Daleel vyhodil do vzduchu v Ansbachu, a těžce zranil 15 osob. 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.