Horor ve Středozemním moři pokračuje - potápí se další loď s 300 africkými utečenci

Horor ve Středozemním moři pokračuje - potápí se další loď s 300 africkými utečenci
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Tragédie ve Středozemním moři
20 / 04 / 2015, 16:45

Během dvou dnů se jedná o další incident, kdy pašeráci poslali do Evropy lodě s uprchlíky.

O nouzovém volání informoval server BBC s odvoláním na sdělení Mezinárodní organizaci pro migraci(IOM).  IOM neměla k situaci žádné další podrobnosti a nebylo rovněž známo, jaká je situace na dalších dvou lodích. Všechny lodě se podle všeho pohybovaly blízko sebe, sdělil mluvčí IOM Joel Millman. (Zdroj: zpravy.idnes.cz)

Italská policie v pondělí odpoledne oznámila, že rozbila obrovskou síť pašeráků lidí, kteří organizovali cesty běženců z Afriky do Evropy. Zadrženi byli, podle agentury ANSA, „nejvýznamnější pašeráci osob operující na takzvané libyjské trase“.

V noci ze soboty na neděli se 120 kilometrů od Lampedusy potopila loď se 700 uprchlíky, podařilo se zachránit pouze několik desítek. Podle pondělních odhadů bylo na lodi možná až 900 imigrantů.

Italští vyšetřovatelé sdělili, že několik občanů Eritreje, Etiopie, Pobřeží slonoviny a Ghany, kteří byli do zločinecké organizace zapojeni, si svou činností přišlo na velmi vysoké zisky. Údajně se jim podařilo do Itálie propašovat tisíce svých spoluobčanů.(Zdroj: zpravy.idnes.cz, bbc.com

Zdroj YouTube, NewsChannel

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace