Horší než vietnamská válka. Tak popisuje pasažér chování letištní policie, která ho násilně vyvlekli z letadla

Horší než vietnamská válka. Tak popisuje pasažér chování letištní policie, která ho násilně vyvlekli z letadla
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: letadlo
18 / 04 / 2017, 16:00

Devětašedesátiletý lékař David Dao, který byl surově vyvlečen z letadla společnosti United Airlines řekl, že to bylo horší než vietnamská válka, kterou zažil.

Na zvláštní tiskové konferenci, jež byla věnována násilnému vyvlečení Daa z letadla a následné žalobě, kterou hodlá na leteckou společnost United Airlines podat, promluvil lékařův advokát.

Ten prohlásil, že jeho klient, jenž skončil se zraněním obličeje a zlomeným nosem v nemocnici, je nadále z incidentu značně otřesen. Podle něho byla celá událost děsivější než vietnamská válka, z níž měl osobní prožitek. Jedna z Daových dcer, jež byla také přítomná na tiskové konferenci, řekla, že otec byl po této události ,,zděšený, šokovaný a znechucený".

,,Budeme dál pokračovat v tom, aby s námi bylo zacházeno jako s dobytkem?" emotivně zvolal na tiskové konferenci Daův právník. Kritizoval rovněž fakt, že i když se letecká společnost omluvila, nebyla tato omluva osobní. Po traumatizujícím zážitku nechce Dao podle svého právníka již letadlo ani vidět.

Minulý týden byl Dao násilím vyvlečen z letadla, i když měl řádně zakoupenou letenku. Let z Chicaga do Louisville byl přeplněný a letecká společnost United Airlines proto nabídla těm, kdo dobrovolně opustí svá místa, finanční kompenzaci. Protože se však nikdo nepřihlásil, byli proti své vůli vybráni čtyři cestující, kteří měli opustit letadlo. Dao však tento ,,příkaz" odmítl a letištní policie jej proto násilím z letadla vyvlekla.

 psali jsme:

Koupil si letenku, zkrvaveného ho vyvlekli z letadla. Ředitel aerolinek postup chválí

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.