Hotelová loď narazila do mostu, dva lidé nehodu nepřežili

Hotelová loď narazila do mostu, dva lidé nehodu nepřežili
Autor: Rolf Heinrich (CC BY 2.0)|Popisek: výletní loď Viking Freya
11 / 09 / 2016, 14:00

U bavorského města Erlangen havarovala v noci na neděli hotelová loď Viking Freya s 230 pasažéry na palubě.

Loď směřující po kanálu Mohan-Dunaj do Budapešti z neznámých příčin narazila okolo půl druhé v noci do betonového mostu. Při nárazu byla úplně zničena kabina lodivoda.

Při nehodě zemřeli dva lidé maďarské státní příslušnosti, členové posádky, informoval mluvčí erlangenské policie.

Záchranné práce si vyžádaly několik hodin a zúčastnilo se jich asi 200 záchranářů. 180 pasažérů bylo postupně odvezeno autobusy do nedalekého obecního centra, kde jim byla poskytnuta péče, která je obvyklá v nouzové či tísnivé situaci.

Lodní doprava po kanálu Mohan-Dunaj byla kvůli nehodě na blíže neurčený čas pozastavena.

 

Zdroj: bild.de

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace