Houstonská policie zastřelila otce tří dětí v přímém přenosu, před očima jeho matky

Houstonská policie zastřelila otce tří dětí v přímém přenosu, před očima jeho matky
Autor fotografie: TomoNews US |Popisek: Policejní honička v Houstonu
18 / 04 / 2015, 17:45

Záběry americké televize sledovaly milióny diváků včetně příbuzných zabitého řidiče. Americké veřejnosti dochází trpělivost. Zastřelený byl opět černoch.

Policejní brutalita amerických policistů je kritizována americkou veřejností. Poslední případ se stal ve čtvrtek 16. dubna v americkém Texasu. Jedenačtyřicetiletý otec tří dětí Frank "Trey" Shephard začal ujíždět policistům, kteří chtěli zastavit jeho Chrysler 300, protože jim "jeho řízení přišlo podezřelé".

Řidič se zřejmě snažil policisty zastavit, a proto během 20 minutového pronásledování na dálnici volal na tísňovou linku 911 a uvedl, že má v autě dítě, kterému ublíží, pokud policie bude v pronásledování pokračovat. Na záběrech je vidět, že vůbec nereagoval na výzvy policisty, dokonce i objel zastavovací pásy a pokračoval v jízdě. Na další křižovatce však havaroval a jeho auto zůstalo zablokované. V tu chvíli ho dostihli policisté. Shephard se po vystoupení z vozidla ale do auta zpět naklonil a protože se policisté obávali, že použije zbraň, na místě ho zastřelili.


Zdroj YouTube, TomoNews US 

Jeho matka uvedla pro server abc13.com, že viděla honičku v přímém televizním vysílání, poznala ho a zavolala mu krátce předtím, než zemřel. "Řekl mi, že mě miluje a já mu říkala, ať přestane, ať zastaví a hlavně nic neudělá dítěti...Věděl, že se domů nevrátí..." 

Jeho strýc sledoval dramatickou honičku v televizi, netušil přitom, že jde o příbuzného. „Koukám se na to v televizi a říkám si ‚Proč by někdo ujížděl před zákonem?‘ Netušil jsem, že jde o mého synovce,“ řekl houstonským novinám příbuzný zastřeleného řidiče. „Volala mi moje sestra, jeho matka, a řekla mi, že ho zastřelili,“ dodal muž. (Zdroj: novinky.cz)

Texaská policie sdělila, že v autě žádná zbraň nebyla. Stejně tak nebylo v autě žádné dítě. Média zjistila, že zastřelený muž černé pleti byl holič.


 

Tagy článku